ZP Gros
17.10.2012 15:30:34

Erzurum hayvan pazarı'nda hareketlilik başladı

Yaklaşan Kurbanı Bayramı öncesinde Erzurum Hayvan Pazarı’nda kurbanlık hareketliliği başladı.

Erzurum hayvan pazarı'nda hareketlilik başladıErzurum Ajans-Yaklaşan Kurbanı Bayramı öncesinde Erzurum Hayvan Pazarı’nda kurbanlık hareketliliği başladı.

Erzurum’un Yakutiye ilçesi Kombina Caddesi üzerinde kurulan Doğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük hayvan pazarında bayrama az bir süre kala yoğunluk yaşanmaya başladı. Sıkı pazarlıkların yaşandığı pazarda büyükbaş hayvanların 4 bin 500 ile 6 bin 500 lira arasında, küçükbaş hayvanların ise 250 ile 500 lira arasında satışa sunulduğu gözlendi.

Öte yandan, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlükleri’nden yapılan açıklamaya göre, Ağrı'dan 70 bin büyükbaş, 60 bin küçükbaş, Kars'tan 45 bin büyükbaş, 10 küçükbaş, Ardahan'dan 30 bin büyükbaş, 20 bin küçükbaş, Muş'tan 25 bin büyükbaş 13 bin küçükbaş, Erzurum'dan 25 bin büyükbaş, 27 bin küçükbaş, Erzincan'dan 5 bin büyükbaş, 25 bin küçükbaş ve Iğdır'dan 5 bin büyükbaş 35 bin de küçükbaş hayvanın batıdaki illere kurbanlık olarak götürüldüğü bildirildi. 
önceki haber  
Yorumlar
 • DAİB yönetimi Erzurum'da toplandı

  Geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen Doğu Anadolu ihracatçılar Birliği (DAİB) Genel Kurulu sonrası göreve yeniden seçilen Cemal Şengel yönetimindeki yönetim kurulu ilk toplantısını bugün gerçekleştirdi.

 • O cami dualarla ibadete açıldı

  Erzurum Atatürk Üniversitesi Kampüs Cami, İçişleri Bakanı Efkan Ala ve Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez'in de katıldığı törenle ibadete açıldı.

 • Erzurum'un 60 yıllık havası

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü Uzun Yıllar İçinde Gerçekleşen Ortalama Değerler verileri güncelleştirildi.

 • İHD'den mumlu eylem

  İnsan Hakları Derneği Erzurum Şubesi, cezaevlerinde yatan 202 ağır hastanın serbest bırakılması için eylem yaparak, 202 mum yaktı.