ZP Gros
29.05.2009 18:43:00

İki köyün masalı 'perde' diyor!..

Alparslan İlköğretim Okulu öğrencilerinin hazırladığı 'İki Köyün Masalı' adlı çocuk oyununun provaları tamamlandı. Murat Barış Sevindik'in yönettiği oyun sevgi ve paylaşmanın önemini anlatıyor.

İki köyün masalı 'perde' diyor!..

ERZURUM AJANS.COM-Alparslan İlköğretim Okulu’nca hazırlanan “İki Köyün Masalı” adlı çocuk oyununun provaları tamamlandı. Alparslan İlköğretim Okulu’nda öğrenim gören 4, 5, 6 ve 7. sınıf öğrencilerinin rol aldığı “İki Köyün Masalı”nın yönetmenliğini  Murat Barış Sevindik yapıyor.

 
 
TİYATRO ÖĞRENCİLERiNDEN ÇOCUKLARA ÖZELTİYATRO
 
Ünal Yeter’in yazdığı çocuk oyunu sevgi ve paylaşma temalı bir eser. Öğrencilerin seçmeler yapılarak belirlendiği “İki Köyün Masalı”nda reji asistanı ise Aysun Albeni.Eser Dursun’un ışıklarını hazırladığı çocuk oyununun köstümlerini Suzan Kara dikti. Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileri Cumhur Cengiz, Mustafa Şen, Elif Kaya ve Sedef Bayar’dan oluşan müzik ekibi “İki Köyün Masalı”na farklı bir güzellik katıyor.Dedeman Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi’nde son provaları yapılan oyun, 1 Haziran’da saat 17’de Devlet Tiyatroları’nda prömiyer yapacak.

 

PERFORMANSLARI İLE GÖZ KAMAŞTIRIYORLAR

 

Sümeyda Şayan, Hatice Akiş, Muhammet Yüksel, Rabia Özsoy,  Sena Zeynep Badur, Merve Albayrak, Ayçanur İnanlı, Betül Yerdelen, Emrah Gülen, Hakan Ay, Zeynep Karadaş, Enes Yıldırım, Demet Tatar, Meryem Polat, Sevim Kaya, Emine Cici, Mutlu Arslan ve Nur Alem Tozoğlu’nun rol aldığı “İki Köyün Masalı”nda çocuklar performanslarıyla dikkat çektiler.

 

 

OYUNCULAR ÖZEL SEÇMELERDE BELİRLENDİ

 
Prova sonrası Reji Asistanı Aysun Albeni ile birlikte sorularımızı yanıtlayan Murat Barış Sevindik tüm sanatseverlerin çocuk oyununa davet etti. İki buçuk ay prova yaptıklarını hatırlatan Sevindik, özel seçmeler yaparak oyuncuları belirlediklerini dile getirdi. Oyuncularının yeteneklerine hayran kaldığını belirten Yönetmen Murat Barış Sevindik, kentteki tiyatro hayatının gerek Devlet Tiyatroları gerekse de özel tiyatrolarla renklendiğini vurguladı. (www.erzurumajans.com)
önceki haber  
Yorumlar
 • Erzurum'da sergi izdihamı

  Erzurum'da İçişleri Bakanı Efkan Ala ve Diyanet İşleri Bakanı Mehmet Görmez'in tarihi Yakutiye Medresesi'nde de açılışını yaptıkları "Mukaddes Miras Sergisi"ne yoğun ilgi nedeniyle izdiham yaşandı.

 • Sinemalarda bu hafta

  Sinemalarda bu hafta 2 yerli 4 yabancı film vizyonda.

 • Giresunlu öğrenciler Erzurum'u gezdi

  Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yürütülen "Seyyah Bizim İller Projesi" çerçevesinde Giresun'dan gelen öğrenciler Erzurum'da tarihi ve kültürel yerleri ziyaret ettiler.

 • AÜ'de kutlu doğum haftası programı

  Atatürk Üniversitesi Rektörlüğü tarafından düzenlenen Kutlu Doğum Haftası etkinliği Kültür Merkezi A Salonu`nda yapıldı.