ZP Gros
11.10.2013 13:52:14

Arkadaşları için mavi kapak topladılar

Erzurum Pasinler İlçesi'nde Hasankale Ortaokulu öğrencileri tarafından toplanan mavi kapaklarla alınan tekerlekli sandalye sahibini buldu.

Arkadaşları için mavi kapak topladılarErzurumajans-Erzurum Pasinler İlçesi'nde Hasankale Ortaokulu öğrencileri tarafından toplanan mavi kapaklarla alınan tekerlekli sandalye sahibini buldu.

Alvar Ortaokulu bahçesinde düzenlenen teslim töreninde, S.Y. tekerlekli sandalyesinin çok eskidiğini, yenisine çok ihtiyacı olduğunu ve arzu ettiği sandalyeye kavuşmasından dolayı çok mutlu olduğunu söyledi. Hasankale Ortaokulu Öğretmenlerinden Gülhan Karagöz'ün girişimleri sonucunda tekerlekli sandalyeye kavuşan S.Y., "Çok teşekkür ediyorum özellikle öğrenci arkadaşlarıma. Mavi kapakları toplayarak, bana hediye ettiler. Hepsinden Allah razı olsun. Emeği geçen bütün herkese ayrı ayrı teşekkür ederim" dedi.

Hasankale Ortaokulu öğretmenlerinden Gülhan Karagöz, ise okul olarak engelli öğrencilerinin hayatını bir nebze de olsun kolaylaştırmak amacıyla Mavi Kapak Kampanyası başlattıklarını, kampanyayı 2 yıldır devam ettirdiklerini anlatarak, "Mavi kapaklar sayesinde elde edilen tekerlekli sandalyeyi ihtiyaç sahibi öğrencilerimize veriyoruz. Mavi Kapak Kampanyası sona ermişti. Ancak biz firma yetkilileriyle görüştük, onlar mavi kapak toplandığı zaman tekerlekli sandalye verebileceklerini söylediler. Biz de bu kampanyaya devam ettik. Bu yıl da kampanyayı sürdüreceğiz. Kampanyada görev alan idareci arkadaşlarıma, öğretmenlerime ve öğrencilerime çok teşekkür ediyorum. Bundan sonra da bu duyarlılığı göstereceklerine inanıyorum." Diye konuştu.

Törende konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İmran Taşbaşı ise "Bu duyarlılığı gösteren başta okulumuzun öğretmenlerine ve öğrencilerine teşekkür ederim" dedi.
Törene İlçe Milli Eğitim Müdürü İmran Taşbaşı, Şube Müdürleri Azizi Güneş ve Bülent Aktaş'ın yanı sıra Hasankale Ortaokulu idarecileri, öğretmenleri ve öğrencileri de katıldı.
önceki haber  
Zebra Perde

Türkiyenin lider perde ürecitisi firmamızın toptan fiyatına perakande satışı ile türkiyenin her noktasına zebra, stor, karartma, jaluzi perde gönderiyoruz.
0216 352 82 82

www.kayastor.com
Yorumlar
 • Narman'da arazi kavgası: 10 yaralı

  Erzurum'un Narman ilçesine bağlı Koyunören ve Otlutepe köylüleri arasında arazi anlaşmazlığı nedeniyle çıkan kavgada 2'i ağır toplam 10 kişi yaralandı.

 • İspir'de ayı korkusu

  Erzurum'un İspir ilçesine bağlı Yeşilyurt Köyünde ayının saldırısına uğrayan 1 adet büyükbaş hayvan telef olurken vatandaşları korku sardı.

 • Palandöken Belediyesi'nde bayramlaşma

  Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, Ramazan Bayramı dolayısıyla belediye personeliyle bayramlaştı.

 • Kaymakam Ada, şehit ailelerini ziyaret etti

  Erzurum'un Pasinler İlçe Kaymakamı Ali Ada, Ramazan Bayramının birinci gününde şehit ailelerini ziyaret etti.