ZP Gros
19.02.2011 00:10:00

Aziziye koleji kayağa damga vurdu!..

Özel Aziziye Eğitim Kurumları öğrencileri, 16 Şubat 2011 tarihinde Erzurum'da düzenlenen Türkiye Kayak Şampiyonası'nda Erzurum'u temsil ettiler.

Aziziye koleji kayağa damga vurdu!..

Erzurum Ajans-Özel Aziziye Eğitim Kurumları öğrencileri, 16 Şubat 2011 tarihinde Erzurum’da düzenlenen Türkiye Kayak Şampiyonası'nda Erzurum'u temsil ettiler. Aziziye Koleji, bilim olimpiyatlarının yanı sıra sportif müsabakalardaki başarısıyla da hayatın her alanında öğrenci yetiştirmeye devam ediyor.

Yıldızlar ve gençler kuzey disiplini klasik, slalom, büyük slalom, kuzey disiplini ve alp disiplini kategorilerinde; Toplam 67 sporcu ve 9 ilin katıldığı Okullar arası Türkiye Kayak Şampiyonası'nda Erzurum'u temsil eden Özel Aziziye Anadolu Ve Fen Lisesi öğrencilerinden Edanur Efendioğlu, Elanur Yalçınkaya, Miraç Mert Tüncü ve Özel Aziziye İlköğretim öğrencisi Nihat Enes Limon elde ettikleri başarılarla Erzurum’a ve okuluna büyük bir başarı kazandırdılar. Yıldız Erkeklerde Özel Aziziye İlköğretim Okulu öğrencisi Nihat Enes Limon Küçük Slalomda Türkiye birincisi olurken, Büyük slalomda Türkiye ikincisi oldu.

Genç Bayanlar kategorilerinde, Edanur Efendioğlu büyük slalomda ve Küçük slalomda Türkiye birinciliğini elde etti. Elanur Yalçınkaya Büyük slalomda Türkiye ikinciliğini kazanırken, küçük Slalomda Türkiye altıncısı oldu. Genç erkeler de ise Miraç Mert Tüncü Büyük slalomda Türkiye yedincisi, Küçük slalomda Türkiye üçüncüsü olmayı başardı.

Takım halinde Türkiye ikincisi olan Özel Aziziye Anadolu ve Fen Lisesi’nde büyük bir coşku yaşandı. Özel Aziziye Koleji Lisesi ve Fen Lisesi Müdürü Mustafa Gürhan, alınan başarıdan dolayı sporcu öğrencilerini kutladı. Gürhan, "Takımımızın bu büyük başarısından dolayı bütün sporcularımızı yürekten kutlarım. Erzurum'u hem eğitim hem de spor alanında daha üst sıralara taşımanın mücadelesini veriyoruz. Geldiğimiz noktaya baktığımızda mücadelemizin meyvelerini aldığımızı görüyoruz. Bu da bizi mutlu ediyor." diye konuştu.

Özel Aziziye İlköğretim okul Müdürü Hacı Aydın ise, programlı ve özverili çalışmanın ardından başarının elde edildiğini söyledi. Aydın, ulusal ve uluslararası alanda başarı göstermeye devam edeceklerini belirtti.

önceki haber  
Yorumlar
 • Türkiye'nin zaferiyle sonuçlandı!

  Erzurum'da yapılan dev karate organizasyonu Türkiye'nin şampiyonluğu ile sonuçlanırken, kulüplerde birincilik kupası İstanbul BB'nin oldu.

 • Rostov maçı öncesi şok!

  Trabzonspor Teknik Direktörü Vahid Halilhodzic ve Fransız futbolcu Florent Malouda arasında ipler gerildi. Bir süredir ikili arasında yaşanan gerginlik tartışmaya dönüştü.

 • Hentbolda milli sevinç

  Erzurumlu iki yıldız hentbolcu U15 Yaş Milli Takımı hazırlık kampına çağrıldı.

 • İlhan Mansız yeşil sahalara geri döndü!

  Erzurum'da Avrupa Şampiyonası artistik buz pateni kamp hazırlıklarını sürdüren eski milli futbolcu İlhan Mansız, uzun süreden sonra yeşil sahalara geri dönerek bu kez hakemlik yaptı.