27 Şubat 2020 Perşembe
Anasayfa > Erzurum > Bakın işte isteyince oluyormuş!..

Bakın işte isteyince oluyormuş!..

25.05.2009 11:02 12 14 16 18 yazdır
Kiremitlik Tepe'de ağaç katliamı yapanlar ne olduysa, insafa geldi ve bu kez çamları devirmek yerine kökünden söktü. Kars Belediyesi'nden getirtilen özel araçla haftasonu yerlerinden itina ile çıkartılan çamlar Buz Hokeyi Salon'nun etrafına diklidi.
Bakın işte isteyince oluyormuş!..

ERZURUMAJANS.COM- Üniversitelerarası Kış Oyunları için yapılacak olan atlama kulelerinin yapılacağı Kiremitlik Tepe’de haftasonu hummalı bir çalıma vardı. Bir kaç ay öncesinde, ağaç katliamı yaparak kamuoyunun tepkisini toplayan ve sonrasında, “O ağaçları yerinden sökemezdik. Söksek bile başka yerde tutmazdi” diyen ilgili kurumlar  bu kez çam ağaçlarını köklerinden söktü

.

Vatandaşların, “Dünden bugüne ne değişti de, ağaçlar kökünden sökülmeye başlandı?” diyen bakışları arasında Kars Belediyesi’nden getirtilen özel araçla  Kiremitlik Tabya'dan söktülen çamlar Yenişehir’deki Buz Hokey Salonu’nun etrafına dikildi.

 
Geçtiğimiz aylarda tarihi Kiremitlik Tepe’de yapılan katliama gösterilen tepkileri dindirmek için ağaç dikimi yapan yetkililer, bu kez başka bir yöntem denedi. Kars Belediyesi’nin aracıyla ağaçların yerinden sökülüp başka bir alana dikildiğini görenler, “İsteyince oluyormuş, FISU’ya şirin görünmek ve iş yapıldığı imajını oluşturmak adına yüzlerce çamı devirenler, isteseydi o ağaçları o zamanda demek ki kurtarabilirmiş" diye konuştular.
 
KARS BELEDİYESİ OLMASAYDI NE OLURDU?
 
Ağaçların yerinden sökülmesi başka bir tartışmayı da beraberinde getirdi. Erzurum’da Çevre ve Orman Müdürlüğü olmasına rağmen ağaç söküm aracının Kars’tan getirilmesi üzerine vatandaşlar, “Erzurum Büyükşehir fakat neden biz de bu araçlar yok?  Bu aeraç bir kaç ay önce niye kimsenin aklına gelmedi?"diye sormadan edemedi.
 Kars Beledeyesi’nden getirtilen araçla yerlerinden sökülen 30’a yakın çam ağacı yeni yermlenide dikilirken, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün, önümüzdeki günlerde Kiremitlit Tepe’de bulunan 300’e yakın çam ağacını keseceği ileri sürüldü. “Sökülecekleri söktük sökülmeyenleri de kesmek zorunda kaldık” diyerek tepkileri aza indirmenin planını kurduğu ileri sürüldü.(www.erzurumajans.com)
 
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri