DÜZGÜN
01 Haziran 2020 Pazartesi
Anasayfa > Medya > Başkent'e medya çıkarması

Başkent'e medya çıkarması

10.03.2020 14:00 12 14 16 18 yazdır
Kültür Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla, Kültür Sanat Muhabirleri Derneği tarafından düzenlenen Medya, Kültür Sanat ve Turizm Buluşmaları Ankara’da başlıyor.
Başkent'e medya çıkarması
Erzurumajans-Türkiye’nin dört bir yanından gazeteciler Ankara’da buluşacak ve Başkent’in eşsiz tarih ve kültürel değerlerini yerinde görme imkanına sahip olacak.

Medya, Kültür Sanat ve Turizm Buluşmaları çerçevesinde 12 Mart 2020 Perşembe günü Türkiye’nin çeşitli illerinden Yaygın ve yerel medya da görev yapan kültür sanat muhabirleri Ankara’da buluşacak. Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz’un da katılımıyla gerçekleştirilecek etkinlikte Ankara’nın Tarihi ve Kültürel değerlerinin önemine dikkat çekilecek.

SİYASETİN, BÜROKRASİNİN GÖLGESİNDE KALDIK

Kültür Sanat Muhabirleri Derneği Başkanı İbrahim Gökdemir Medya, Kültür Sanat ve Turizm Buluşmaları etkinliği hakkında yaptığı açıklamada amaçlarının Türkiye’nin Kültür Turizmine katkı sağlamak olduğunu dile getirirken Ankara’da ki etkinliklerde Başkent olması sebebiyle siyasetin, bürokrasinin gölgesinde kalan Ankara’nın Tarihi ve kültürel değerlerini ön plana çıkarılacağını söyledi.

81 VİLAYETE YAYMAK İSTİYORUZ

Gökdemir açıklamasında şunlara yer verdi; “Kültür ve Turizm Bakanlığının Kültür Turizmini, her bir karış toprağından tarih ve kültür fışkıran 81 vilayetimize yayma çalışmalarına bir nebze de olsun katkı sağlayabilmek için Medya, Kültür Sanat ve Turizm buluşmalarını gerçekleştiriyoruz. Kamuoyunu yönlendirebilme açısından aktif rol oynayan medyanın gücünü ülkemizin kültür turizminin 81 vilayete yayılması için doğru değerlendirdiğimiz zaman başarılı sonuçlar almayı düşünmekteyiz. Bu sebeple Türkiye’nin 7 bölgesinden yaygın ve yerel medyada görev yapan kültür sanat muhabirlerini ‘Medya, Kültür Sanat ve Turizm buluşmaları’ çerçevesinde ilk olarak Ankara’da buluşturuyoruz. Ankara buluşmamızı takiben farklı bölgelerimizde pilot seçilmiş diğer illerimiz de de medya temsilcilerimizle bir araya geleceğiz.  Çoğunluğunu kültür sanat muhabirlerinin oluşturacağı medya temsilcilerimiz, O bölgelerin tarihi ve kültürel değerlerini yayın organlarında, sosyal medya hesaplarında haber, makale, yazı dizisi şeklinde okuyucularına aktararak bölgeler arası bir kamuoyu oluşturulacağına inanmaktayız.”6 MEDENİYETE BAŞKENTLİK YAPMIŞ BİR ŞEHİR

Kültür Sanat Muhabirleri Derneği Başkanı İbrahim Gökdemir Medya, Kültür Sanat ve Turizm Buluşmaları etkinliğinin Ankara’dan başlamasıyla ilgili olarakta, “Bilindiği gibi Başkentimiz Ankara Türkiye Cumhuriyeti’nin yönetildiği 5,5 milyon nüfusu olan Türkiye’nin nüfus açısından ikinci büyük şehridir. Cumhurbaşkanlığı külliyesi, TBMM, Bakanlıklar, Siyasi Partilerin ve pek çok önemli STK’ların Genel Merkezleri, Genel Müdürlükler Ankara’dadır. Bu sebeple günlük yaşantımızda ‘Ankara’ kelimesini pek çok kez duyarız. Fakat Ankara’nın tarihi ve kültürel değerlerini özel olarak bir araştırmaya girmediğimiz sürece hiçte bilmeyiz. Halbuki Ankara, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu da dahil 6 medeniyete başkentlik yapmış, Milli mücadelenin merkezi olmuş bir şehirdir. Ankara kalesi, Hacı Bayram Veli camii, Agustus tapınağı, Ulus tarihi dokuları, Roma hamamı, Hamamönü ve Müzeleri, Tarihi İpekyolu üzerinde bulunan Ayaş, Beypazarı, Nallıhan ilçelerinde ki olağanüstü tarihi ve kültürel miraslarımız Ankara’nın günlerce gezmekle bitmeyecek bir Tarih ve kültür şehri olduğunun ispatıdır. Bu vesile ile Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yaşayan 7’den 70’e bütün herkesi tarihi ve kültürel değerlerini görmek üzere Ankara’da turist olmaya davet ediyoruz” dedi.

İKİ GÜNLÜK GEZİ

Medya, Kültür Sanat ve Turizm Buluşmaları çerçevesinde Ankara’da yapılacak etkinlik için Başkent’e gelecek gazeteciler iki gün boyunca Ankara’nın tarihi ve Kültürel değerlerini yerinde inceleme fırsatı yakalayacaklar. Medya, Kültür Sanat ve Turizm Buluşmaları, Nisan sonuna kadar Türkiye’nin çeşitli illerinde yaygın ve yerel medya da görev yapan Kültür sanat muhabirlerinin katılımıyla devam edecek.


Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri