DÜZGÜN
10 Nisan 2020 Cuma
Anasayfa > Türkiye > Bem-Bir-Sen'den zabıta açılımı!..
Bem-Bir-Sen'den zabıta açılımı!..

Bem-Bir-Sen'den zabıta açılımı!..

09.09.2009 20:49 12 14 16 18 yazdır
Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (Bem-Bir-Sen) Erzurum Şube Başkanı Elimdar Aydemir, belediyelerde zabıtaların üvey evlat muamelesi gördüğünü iddia etti.

Zabıta Teşkilatı'nın183'üncü kuruluş yıl dönümü nedeniyle basın açıklaması yapan Bem-Bir-Sen Şube Başkanı Elimdar Aydemir, zabıtaların kuruluş yıl dönümlerini buruk kutladığını söyledi. Aydemir, zabıtaların görevlerini sürdürürken bıçaklı, silahlı, taşlı ve sopalı saldırılara maruz kaldığını belirtti. Zabıtalara mevzuat gereği saldırılara karşı kendilerini koruyacak herhangi bir koruma aracı kullandırılmadığına vurgu yapan Aydemir, "Şehirlerin korunmasında zor ve riskli görev yapan zabıta maalesef kendini koruyamamakta. Çeşitli saldırılara maruz kalmaktadır. Bu nedenle zabıtalar gerekli teçhizatla donatılmalı." dedi.

Zabıtaların üstlendikleri ağır sorumluluğa rağmen uzun yıllardan bu yana ekonomik ve özlük haklarında iyileştirmeye gidilmemesini de eleştiren Aydemir, "Belediyeler zabıtalara üvey evlat muamelesi uyguluyor. Zabıtaların etkin ve daha verimli çalışabilmesi için zabıtaların özlük ve ekonomik sorunları acilen çözüme kavuşturulmalı. Zabıta kadro dereceleri eşit ve adil hale getirilmeli. Norm kadro uygulamasında gerekli değişiklik yapılarak zabıta memurlarının da yaşanan kademe- derece ilerlemesinin önündeki sınırlamalar mutlaka kaldırılmalı" diye konuştu.(www.erzurumajans.com)

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri