23 Şubat 2020 Pazar
Anasayfa > Yazarlar > Mehmet ŞENER > Cezaevi değil, fabrika
Mehmet ŞENER

Cezaevi değil, fabrika

13.05.2016 15:44 12 14 16 18 yazdır
Yazar : Mehmet ŞENER
Narman'da öyle bir cezaevi yapıldı ki, yalnızca Narman değil, diğer ilçeler bile sevinecekHemşerimiz Burhanettin Eser, tam da soyadına yaraşır bir başarıya imza attı.

İşte memleket sevgisi ve hizmet aşkı böyle olur...

Narman'da yapımı tamamlanan ve yakın bir gelecekte açılacak olan Narman Açık Ceza ve İnfaz Kurumu'nda, et ve süt ürünleri üretimi yapılacak. Yıllık 200 milyon liralık bir girdi elde edilecek.

PARA BASACAK 

Adalet Bakanlığı tarafından yaptırılan ve yaklaşık 25 milyon liraya malolan Narman Açık Ceza ve İnfaz Kurumu'nda her gün kırk büyükbaş hayvan kesilecek ayrıca, ayran, yoğurt, yağ ve peynir üretimi yapılacak.

HEMŞERİ DESTEĞİ 

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdür Yardımcısı Erzurumlu Burhanettin Eser'in girişimleri ile Narman'da kurulan infaz kurumunda kalacak olan hükümlüler, bir yandan cezalarını çekerken diğer yandan da ekonomiye katkı sunacaklar.

ADI SEVİMSİZ, KENDİ SEVİMLİ! 

Geçtiğimiz yıllarda, bir çok küçük ilçede olduğu gibi Narman'da da adliyenin kapatılmasıyla birlikte, zaten ekonomisi zayıf olan ilçe mali sarsıntı yaşadı. Narman'ın imdadına son anda Adalet Bakanlığı yetişti. Bu ilçenin yanı sıra Oltu, Tortum, Olur, Şenkaya, ve Uzundere gibi yerleşim birimlerine de umut olan Narman Açık Ceza ve İnfaz Kurumu, yapacağı üretimle, bölgeye can suyu olacak. Ceza ve Tevkifevleri  Genel Müdür Yardımcısı Burhanettin Eser'in ciddi bir mücadelesi sonucu yapılan bu kurumun adı her ne kadar sevimli olmasa da yapacağı hizmetle durma noktasına gelen bölgede hayvancılığın yeniden yükselen değer olmasına yol açacak.

PAZAR SORUNU OLMAYACAK 

İnfaz kurumunda günlük 40 büyükbaş hayvan kesilecek. Elde edilecek et, ülke 
genelindeki cezaevlerine satılacak. Öte yandan aynı çatı altında süt ve süt ürünleri imalatı da gerçekleştirilecek. Yasa gereği bu kurumlarda yapılan üretimler,  ihale mevzuatına tabii olunmadan resmi kurumlara satılabiliyor.
 
Uzmanlar bu kurum sayesinde Erzurum'a yıllık 200 milyon liranın üzerinde bir girdi 
kazandırılacağını bildirdi.
Yazarın Son Yazıları
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.