28 Şubat 2020 Cuma
Anasayfa > Erzurum > Erzurum artık BBG evi gibi!..

Erzurum artık BBG evi gibi!..

01.06.2009 23:18 12 14 16 18 yazdır
Dün hizmete giren MOBESE Merkezi ile Erzurum, 24 saat 131 kamera ile gözetlenmeye başladı. Emniyet Müdürü Yusuf Çalkavur, "Bu merkez, suç ve suçlularla mücadelede bize büyük avantaj sağlayacak" dedi.
Erzurum artık BBG evi gibi!..

ERZURUM AJANS.COM- Erzurum Kent Güvenlik Yönetim Sistemi Merkezi ile şehir 37 ayrı noktadan 131 kamera ile gözetlenmeye başladı.

 İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Devlet Bakanı Faruk Özak ve Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ tarafından dün açılışı gerçekleştirilen Kent Güvenlik Yönetim Sistemi Merkezi ile suç ve suçlularla daha etkin mücadele edilecek.

 

SUÇLULARI YAKALAMAK DAHA KOLAY

 

Erzurum Emniyet Müdürü Yusuf Çalkavur, polis teşkilatı olarak suç ve suçlularla mücadelede teknolojik koşulları yakından takip ettiklerini söyledi. Halka daha sağlıklı güvenlik hizmeti sunabilmek için MOBESE sisteminin kendilerine önemli avantaj sağlayacağını dile getiren Çalkavur, suçları önleme ve suçluları yakalamada MOBESE kayıtlarının polisin işini kolaylaştıracağını dile getirdi.

 

63 HAREKETLİ 68  SABİT KAMERE KULLANILIYOR

 

Şehrin 37 ayrı noktasına yerleştirilen 63’ü hareketli 131 kamera ile 24 saat gözetleneceğini dile getiren Çalkavur, MOBESE ile Asayiş olaylarına daha etkin ve süratli müdahale edileceğini bildirdi.

Emniyet Genel Müdürlüğü ve İl Özel İdaresinin desteği ile yapılan ve 2.3 milyon liraya mal olan Kent Güvenlik Yönetim Sistemi Merkezi’nin son sistem teknolojilerle donatıldığını söyledi. ( www.erzurumajans.com )

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri