DÜZGÜN
09 Nisan 2020 Perşembe
Anasayfa > Türkiye > Erzurum'da 2 hakime 10 yıl hapis!..
Erzurum'da 2 hakime 10 yıl hapis!..

Erzurum'da 2 hakime 10 yıl hapis!..

25.08.2009 00:15 12 14 16 18 yazdır
Erzurum İdare Mahkemesi'nde görevli oldukları dönemde telekulağa takılan 3 hakimden ikisine, görevi kötüye kullanmak, rüşvete teşebbüs ve görevi ihmal suçlarından toplam 10 yıl hapis cezası verildi. Firarda olan bir hakim ise aranıyor.

Cem BAKIRCI’nın haberi- Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) tarafından Erzurum İdare Mahkemesi’nde görevlerini kötüye kullandıkları gerekçesiyle Elazığ İdare Mahkemesi eski üyesi Hakim Yunus Baran, Van Vergi İdare Mahkemesi eski üyesi Hakim Gündüz Avcı ile Diyarbakır İdare Mahkemesi eski üyesi Hakim Kemal Türk hakkında Erzurum 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde 21 yıl hapis istemiyle dava açılmıştı.

Tutuksuz olarak yargılanan Hakim Yunus Baran, rüşvete teşebbüs suçundan beraat ederken, resmi belgeyi yok etmek, gizlemek, görevi kötüye kullanmak ve görevi ihmal suçlarından 6 yıl 5 ay hapis, 3 ay memuriyetten men, cezasına çarptırıldı. Hakim Gündüz Avcı’ya ise, görevi kötüye kullanmak ve görevi ihmal suçlarından 2 yıl 18 ay hapis, 7 ay memuriyetten men cezası verildi. Aynı dava dosyasında tutuksuz yargılana Diyarbakır İdare Mahkemesi eski üyesi Hakim Kemal Türk hakkında çıkarılan gıyabi tevkif kararı  ise devam  ediyor. (SABAH)Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri