DÜZGÜN
09 Nisan 2020 Perşembe
Anasayfa > Yazarlar > Vedat REFAYELİ > Good bye snowdora!
Vedat REFAYELİ

Good bye snowdora!

19.11.2019 15:30 12 14 16 18 yazdır
Yazar : Vedat REFAYELİ
Geçtiğimiz hafta bu köşede, şehirde bir çok yabancı isim ile faaliyet gösteren işyerleri olduğundan yakınan ve bu konuda önlem alınması gerektiğini söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’e, ‘’Önce işe kendinizin işlettiği Snowdora’dan başlayın’’ önerisini yapmıştık.

Sekmen’in, özellikle bu açıklamayı Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği’nin istişare toplantısında söylemesi dikkat çekmiş, o açıklamanın yapıldığı günün akşamında bir de o heyete snowdora otelde yemek vermiş, o yemekte de bu isim yüzüne vurulmuş.

Gerçekten yaman bir çelişki vardı otelde ki yemekte. Zaten Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Genel Başkanı Ekrem Erdem de Sekmen’e, otelin ismini göstererek, ne düşündüğünü söylemiş.

Sadece o değil, oradaki dernek yöneticileri de birbirlerinden ayrı olarak Sekmen’e aynı serzenişte bulunmuş.

Sekmen de gerek yayınımız üzerine ve gerekse gelen bu yoğun baskılar karşısında değişiklik kararını almış. Başkan, otelin en kısa zamanda yıkılacağını, yerine yapılacak olan otelin adının Türkçe kullanılacağını belirtti.

TUTTUĞUM BABA SÖZLER: Bütün uyuyanları uyandırmaya bir tek uyanık yeter! (Malcom X)
DUVARIN DİLİ: Son şarkıyı çal kemancı. Gelmeyecek o yalancı!
Yazarın Son Yazıları
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.