24 Ocak 2020 Cuma
Anasayfa > Yazarlar > Onur SAĞSÖZ > Nereye kadar gizleyip nereye kadar susturacaksınız?
Onur SAĞSÖZ

Nereye kadar gizleyip nereye kadar susturacaksınız?

13.12.2019 18:30 12 14 16 18 yazdır
Yazar : Onur SAĞSÖZ
Yandaş kanal Kardelen'de Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen'i dinlerken, “Biz başka şehirde yaşıyoruz” demekten kendimi alamadım. Çünkü Sekmen'e göre her yanımız bahar bahçe, güllük gülistanlık hatta dört yanım bostan yan gel yat Osman... 

Youtube'da var katıldığı son programı izleyin lütfen!

Müjdeler veriyor, “yapacağım”, “edeceğim” diyor... En güzeli de başkanlıkta ikinci dönemi hala “Erzurum değişecek” diyor. 

Çarpıcı bir ifadesi de, “Palandöken'e 80 milyon liranın üzerinde yatırım yaptık…” 

Evet, inkar edilemez Özelleştirme İdaresi’nden devraldıkları dağa, bazıları yanlışta olsa bir takım şeyler yaptı ama “80 milyonun üzerinde yatırım”ı hangi Palandöken'e yaptı bunu merak etmemek elde değil. 

Vesselammm... Hayaller, hayatlar işte!

Biz gerçek hayata dönelim...

İddia şu: Büyükşehir’in İtfaiye Daire Başkanlığı'nda çalışan 250 personelden 180’i -ki bu adamlar Kariyer Organizasyon diye bir firma üzerinden çalıştırılıyorlar- 18 aydır 21 saatlik mesai ücretlerini alamıyorlar. Öyle ki normal şartlarda 80 saat olan mesai, her nedense 21 saate düşürülmüş ancak buna rağmen çalışanlara 1.5 yıldır tek kuruş ödeme yapılmamış!

Bununla birlikte “hakkımızı verin” diyene mobbing yapılır mı, yapılmaz mı takdir sizin.

İşte bu konuyu araştırmak için dün bir kaç telefon görüşmesi yapıyordum ki, bir süre sonra gelen mesaj itfaiye çalışanlarının nasıl bir korku imparatorluğunun gölgesinde olduğunu ortaya koydu.

İtfaiye Daire Başkanı Alpaslan Gülakar imzalı yazı aynen şöyle: “İtfaiye Daire Başkanlığımızda çalışan personeller Devlet kanununa göre üst amirin bilgisi olmadan iş yeri ile ilgili hiçbir haber ajansına bilgi vermeyecektir. Bilgi verenler hakkında cezai işlem yapılacaktır.”

Yahu, neyi kimden saklıyorsunuz?

Bu adamlar haklarını arıyor, alacaklarını istiyor. Yangına, sele, kazalara sırtlarını sıvazlayıp gönderdiğiniz bu insanlar, canları pahasına olaylara müdahale ediyor. Alın terlerinin karşılığını istediklerinde de aba altından sopa gösteriyor, “işinize gelmiyorsa kapı orada” diyorsunuz.

El insaf!

O, 180 itfaiyeci ağaç kovuğundan mı çıktı?

Erzurum gibi bir şehirde yaşadıkları böylesi bir sorundan elbette haberim olacak, elbette seslerini duyuracağım. Bu panik niye?

Nereye kadar gizleyip, bu milleti nereye kadar susturacaksınız?

Hadi bana da bir yazı gönderin susturun beni!
Yazarın Son Yazıları
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.