30 Mart 2020 Pazartesi
Anasayfa > Erzurum > Uçak saatleri değişiyor

Uçak saatleri değişiyor

10.12.2019 15:00 12 14 16 18 yazdır
Erzurum Havalimanı pistinde bakım onarım işinin yetiriştirilememesi nedeniyle yaşanan uçak iptallerinin önüne geçebilmek için Türk Hava Yolları (THY) uçak saatlerini değiştiriyor.
Uçak saatleri değişiyor
Erzurumajans-Onur SAĞSÖZ-Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü’nün geçen yıl ihaleye ettiği Erzurum Havalimanı pisti bakım ve onarım işinin bu yıla yetiştirilememesi nedeniyle kentin hava yolu ulaşımı sekteye uğradı. Sadece ‘acil’ pistin kullanıldığı ve iniş için 3 bin 300 metre görüş mesafesinin olması gerektiği Erzurum Havalimanı’nda bugün de dahil olmak üzere çok sayıda rötar yaşanırken, 10’un üzerinde uçak iptal oldu.

VALİ MEMİŞ THY İLE GÖRÜŞTÜ

Geçen haftadan bu yana hava yolunda yaşanan krizin önüne geçebilmek için THY yetkilileriyle görüşen Vali Okay Memiş, 15 Aralık’tan itibaren uçak saatlerinin değiştirileceğini açıkladı. Sabah ve akşam saatlerinde yaşanan yoğun sis nedeniyle bu saatlere konulan uçakların gün içine alınmasını talep ettiklerini ve olumlu sonuç aldıklarını kaydeden Vali Memiş, “15 Aralık’tan itibaren Ankara uçağı saat 12.00’de, İstanbul uçakları da yine 12.00 - 13.00 dolaylarında kalkış yapacak. Bu sayede hiç değilse gün içinde hava şartlarının müsait olmasıyla uçak iptallerinin önüne geçebileceğiz” dedi. 
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri