27 Şubat 2020 Perşembe
Anasayfa > Erzurum > Üniversiteden teröre kınama!..
Üniversiteden teröre kınama!..

Üniversiteden teröre kınama!..

29.05.2009 16:10 12 14 16 18 yazdır
Atatürk Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Samih Diyarbakır, teröristlerin yola döşediği mayının patlaması sonucu altı Mehmetçiğin hayatını kaybetmesinin elim bir hadise olduğunu belirterek, saldırıyı, Atatürk Üniversitesi camiası olarak nefretle kınadı
Atatürk Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Samih Diyarbakır, Hakkâri’nin Çukurca ilçesinde teröristlerin yola döşediği mayının patlaması sonucu altı Mehmetçiğin hayatını kaybetmesinin elim bir hadise olduğunu belirterek, saldırıyı, Atatürk Üniversitesi camiası olarak nefretle kınadıklarını bildirdi.
Samih Diyarbakır, son zamanlarda, bölgedeki şiddet olaylarını sona erdirmek için başlatılan iyi niyetli ve yapıcı çabaları terör örgütünün istemediğinin bu saldırıyla bir kere daha ortaya çıktığını ifade etti.
Diyarbakır, şunları söyledi:
“ Çukurca`daki mayın patlamasında hayatlarını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı ve sabır, Türk Silahlı Kuvvetlerimize ve milletimize ise geçmiş olsun dileklerimizi sunuyorum.
Yıllardır vatanımızı ve aziz milletimizi hedef alan bu menfur saldırıların bir an önce sona erdirilmesini bekliyoruz. Milletimizin maddi manevi enerjisini ve imkânlarını yok eden ve ülkemizin çağdaş medeniyetler seviyesine çıkmasına ve onu aşmasına ciddi bir engel teşkil eden bu hain tertibin artık sona ermesi gerekmektedir. Ülkemizdeki akıl ve vicdan sahibi herkesin teröre karşı açık ve net bir tavır koyması şarttır. Terör, bir insanlık suçudur, insanlığında noksanlık meydana gelmemiş hiç kimse terörü kabul edemez veya destekleyemez. Aklıselimin galip gelmesini ve iyi niyetli çabaların herkes tarafından samimiyetle desteklenmesini temenni ediyoruz.”
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri