28 Şubat 2020 Cuma
Anasayfa > Erzurum > Vali Bulut'tan Konaklı çıkarması!..

Vali Bulut'tan Konaklı çıkarması!..

02.06.2009 19:14 12 14 16 18 yazdır
Erzurum Valisi Sami Bulut Konaklı Köyü'ne giderek vatandaşlarla bir araya geldi. 2011 Kış Oyunları öncesi bölgede yapılacak çalışmalar hakkında köylülere bilgi veren Bulut, "Başınıza devlet kuşu kondu" dedi.
Vali Bulut'tan Konaklı çıkarması!..
 
 
Erzurum Valisi Sami Bulut Konaklı Mahallesine giderek vatandaşlarla bir araya geldi. 2011 Dünya Üniversitelerarası Kış Oyunları öncesi bu bölgede yapılacak çalışmalar ve bölgenin geleceği hakkında köylülere bilgiler veren Vali Bulut köylülere “Başınıza devlet kuşu kondu” dedi.

 

Bölgede yapılan kamulaştırma çalışmaları hakkında da köylüleri dinleyen Vali Bulut, verilen bedelin emsal değerin çok üzerinde olduğunu ve vatandaşların mağdur edilmediğini belirtti. Konaklı Kayak Merkezinin hayatiyete geçmesiyle birlikte köylünün de kaderinin değişeceğini söyleyen Vali Bulut, köydeki gençlere yönelik mesleki kurslar düzenleneceğini belirtti.

 

Köylülerin, evlerinin ve ahırlarını yenilenmesi talebini de dinleyen Vali Bulut, bu konuda kendilerine yardımcı olacağını belirterek konuyu, köylülerin huzurunda, telefonla görüştüğü Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak’a iletti. Vali Bulut Bakan Özak’ın da bu konuda kendilerine yardımcı olacakları sözünü köylülere aktardı.

 

Konaklı İlköğretim Okulunu da gezen Vali Sami Bulut burada sınıflara girerek incelemelerde bulundu.

 

Vali Sami Bulut’un Konaklı Köyüne gerçekleştirdiği ziyarette, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Osman Erkol, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Selami Altınok, Palandöken Kaymakamı Şenol Esmer ve İl Gençlik, Spor Müdürü Fatih Çintimar ve kendiside Konaklılı olan AKP Palandöken İlçe Başkanı İbrahim Küçükoğlu'da hazır bulundular. ( www.erzurumajans.com)

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri