• DAYI HABER İÇE
Medya Haber Girişi : 13 Temmuz 2014 19:47

11 Yıldır fenomen

Erzurum yerel televizyonlarından Kardelen TV'de gece yarısında yayınlanmasına rağmen reytingleri alt üst eden Tansiyon Programı her ramazanda olduğu gibi bu yılda vazgeçilmez oldu.
Erzurumajans-Erzurum yerel televizyonlarından Kardelen TV'de gece yarısında yayınlanmasına rağmen reytingleri alt üst eden Tansiyon Programı her ramazanda olduğu gibi bu yılda vazgeçilmez oldu.

11 yıldır yerel televizyonlarda özellikle ramazan ayı boyunca yayınlanan 'Tansiyon' programı bu efada reyting kırmaya devam ediyor. Program yapımcısı Salih Yalçın, programın 2003 yılından beri yayında olduğunu belirterek, Erzurum kültürünü en iyi şekilde yansıtmanın gayretinde olduğunu söyledi.
Ramazan ayında kentin farklı yerlerinde vatandaşın nabzını tuttuğunu belirten Yalçın, şunları söyledi:

"Tansiyon programına 2003 yılında başladım bu yılla birlikte 11.yıl oluyor nasip olursa. Öyle bir program olsun ki her şey içinde var olsun, ramazana has mizah olsun, kültür olsun, müzik olsun, eğlence olsun, fıkra, Erzurum lehçeleri ve deyimleri olsun, güldürürken bile tarihin derinliklerinde kaybolan Erzurum'un kokusu bu programda hissedilsin istedim. Erzurumlu vatandaşlar beni içtenliğimi ve samimi duruşumu değerlendirdi ve gün geçtikçe daha çok ilgi gösterdiler evlerinde beni Kardelen TV aracılığıyla konuk ettiler"

YALÇIN; UNUTULMUŞ DEĞERLERİ HATIRLATIYORUM

Televizyon Programcısı Salih Yalçın, Erzurum'da gezmedik sokak ve mahalle bırakmadıklarına dikkat çekti. Bu yıl özellikle sahur vaktine kadar program hazırlamak için tempolu bir şekilde hazırlık yaptıklarını hatırlatan Yalçın, "Erzurum'un kaç tane ilçesi var, kaç tane kapısı var, paşalı cami kaç tane var, ağalı cami, han ve hamam adlarını, Erzurum'da yatan evliyaları, Erzurum'a hizmet etmiş iş adamı ve sanatçıları, Erzurum ata sözleri, unutulmaya yüz tutmuş lehçe ve deyimleri hatırlatırcasına bunun içerisinde mizah katarak daha da ilgi görmeye başladı. Tansiyon tansiyonda yok yok inanın, mesela ben canlı şarkı, türkü, ilahi, şiir okuyorum ve mikrofonu uzattıklarıma da okutturuyorum ister istemez ücretsiz olan bir tebessüm bir güler yüz meydana gelmiş oluyor" diye konuştu. 
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.