• DAYI HABER İÇE
Ekonomi Haber Girişi : 06 Ekim 2022 16:12

27 yıl başkanlık yapan Yücelik, aday olmayacağını açıkladı

Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Yücelik, 12 Kasım'da yapılacak olan oda seçimlerinde aday olmayacağını açıkladı.

ETSO Başkanı Lütfü Yücelik, Palandöken Polat Otel’de, iş dünyasıyla bir araya geldi. 

 

Sinevizyon gösterisinin ardından konuşan Başkan Yücelik, 27 yıl yönetim kurulu başkanlığı yaptığı ETSO’da yanında olan herkese teşekkür etti. 

 

“Görev yaptığımız süre zarfında söylemi değil, eylemi seçtik” diyen Başkan Yücelik, oda olarak yaptıkları çalışmalarda hem üyelerin hem de Erzurum’un menfaatini gözettiklerini dile getirdi.

 

 

En büyük hayalinin ETSO Vakfı aracılığıyla Erzurum’a bölgenin ilk vakıf üniversitesini kurmak olduğunu söyleyen Başkan Yücelik, bu konuda çok ciddi aşamalar kaydedilmesine rağmen, 15 Temmuz darbe girişimi ve akabinde yaşanan pandemi süreci sebebiyle bunun gerçekleşmediğini belirtti.

 

Başkan Yücelik, “Bu hayalimizi gerçekleştirememiş olsak da şu anda üzerine her türlü eğitim kompleksinin yapılabileceği ve bugünkü rakamlarla yaklaşık 300 milyon lira değerinde 140 dönümlük bir gayrimenkulü odamız vakfına kazandırmış olduk. Bunun yanı sıra mevcut hizmet binamızın İl Özel İdaresine ait olan 3 ve 4. katları Yakutiye Gençlik Merkezi olarak kullanılıyordu. Odamızın fiziki şartlarını iyileştirmek adına bu katların mülkiyetini almak için çalışmalar yaptık. Bunun neticesinde yapılan protokoller çerçevesinde, İl Halk Kütüphanesinin yanında 4 milyon lira bedelle bir gençlik merkezi inşa ederek Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne devrettik. Böylelikle hizmet binamızın 3. ve 4. katlarının mülkiyeti odamıza geçti” dedi.

 

 

HELALLİK İSTEDİ

 

Göreve geldikleri her dönemde oda üyelerinden aldığı güç ve motivasyonla hizmet etme gayreti içerisinde olduklarını kaydeden Başkan Yücelik, zaman zaman duygu yoğunluğu yaşadı. Yücelik, konuşmasının sonunda işlerinin yoğunluğu sebebiyle yeni dönemde oda seçimlerinde aday olmayacağını açıkladı ve herkesten helallik istedi.

 

 

KÜRSÜYE GELDİLER

 

Başkan Yücelik’in bu yöndeki kararını açıklamasının ardından yemeğe katılan çok sayıda davetli, aday olması için kendisini ikna etmek üzere kürsüye geldi. Gösterilen ilgiye teşekkür eden Başkan Yücelik, kararı ailesiyle birlikte aldığını belirterek, “Burada arkadaşlarımızın, dostlarımızın bize gösterdiği teveccüh, evlatlarıma bırakacağım en büyük servet. İnşallah bundan sonra artık ETSO’da olmasa da her zaman doğup büyüdüğümüz, ekmeğini yediğimiz bu topraklara hizmet etmeye, burada üretip burada istihdam sağlamaya devam edeceğiz” diye konuştu. 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • Dadas 09 Ekim 2022 16:40

    Recep İvedik deyimiyle bir sürü godaman toplanmışt ama Erzurum'a hiçbir yararı yok kimsenin ne bir fabrika acabildiler ne iş alanı yaptılar...