Türkiye Haber Girişi : 31 Mayıs 2014 12:53

31 Mayıs 2014 yurtta hava durumu

Hava sıcaklığının kuzeybatı kesimlerde 3 ila 5 derece azalacağı diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.
Erzurumajans-Hava sıcaklığının kuzeybatı kesimlerde 3 ila 5 derece azalacağı diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Yapılan son değerlendirmelere göre, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, Karadeniz ve İç Anadolu'nun batısı ile Erzurum, Erzincan, Tunceli, Kars, Ardahan ve Bingöl çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların; Marmara'nın güney ve doğusu ile İzmir, Manisa ve Kütahya'nın kuzeyi, Zonguldak, Bartın, Düzce, Bolu, Karabük ve Kastamonu'nun kıyı ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Öğleden sonra Güneydoğu Anadolu'nun güney ve batısında toz taşınımı bekleniyor.

Hava sıcaklığının Kuzeybatı kesimlerde 3 ila 5 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Rüzgar, genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Akdeniz kıyıları, İç Anadolu'nun güney ve doğusu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun batısı ile yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğleden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 25
İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; sabah saatlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 23
İzmir: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; sabah saatlerinde kuzey ilçelerinde, öğleden sonra il merkezi ve kuzey çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 24
Adana: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 33
Antalya: Az bulutlu, zamanla parçalı yer yer çok bulutlu, öğleden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 23
Konya: Parçalı zamanla çok bulutlu, gece saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 26
Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 25
Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 29
Erzurum: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı yer yer çok bulutlu, öğleden sonra yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 24
Diyarbakır: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 34
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.