Türkiye Haber Girişi : 04 Haziran 2014 10:30

4 Haziran Çarşamba yurtta hava durumu

4 Haziran Çarşamba yurtta hava durumu
4 Haziran Çarşamba yurtta hava durumu...
Erzurumajans-Yurdun batı kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunda gök gürültülü sağanak şeklindeki yağışların; İzmir'in kuzey ilçeleri, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Bursa, Bilecik, Balıkesir merkezi ve doğu ilçeleri ile İstanbul'un Avrupa yakasında kuvvetli, Çanakkale çevreleri ve Balıkesir'in batı ilçelerinde çok kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

Yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun batı kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunda beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklindeki yağışların; İzmir'in kuzey ilçeleri, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Bursa, Bilecik, Balıkesir merkezi ve doğu ilçeleri ile İstanbul'un Avrupa yakasında kuvvetli, Çanakkale çevreleri ve Balıkesir'in batı ilçelerinde çok kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Ülkemizin batısında, güneyli yönlerden kuvvetli olarak esecek rüzgarla birlikte yer yer toz taşınımı görüleceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığının ülkemiz genelinde 3 ila 6 derece artacağı tahmin ediliyor.
Rüzgar, genellikle batı ve kuzeybatı, zamanla Ege, Akdeniz ve İç Anadolu'da güney yönlerden orta kuvvette, Ege, Batı Akdeniz ve İç Anadolu'nun güneybatısında kuvvetli ve kısa süreli fırtına, Muğla çevrelerinde kuvvetli fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.
Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 27
İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların akşam saatlerinden sonra Avrupa Yakasında kuvvetli olması bekleniyor. 25
İzmir: Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Kuzey çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor 26
Adana: Parçalı zamanla az bulutlu 33
Antalya: Parçalı yer yer çok bulutlu 26
Konya: Parçalı çok bulutlu 28
Samsun: Parçalı ve az bulutlu 24
Trabzon: Parçalı ve az bulutlu 22
Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde kuzeydoğu ilçeleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 18
D
iyarbakır: Az bulutlu 31 
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.