Erzurum Haber Girişi : 10 Kasım 2023 11:43

85'inci yıldönümünde rahmet ve minnetle...

85'inci yıldönümünde rahmet ve minnetle...
Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intihalinin 85. yıldönümünde Erzurum'da törenlerle anıldı.

Anma etkinliklerinin ilk bölümü Havuzbaşı'ndaki Atatürk anıtı önünde yapıldı. Anıta çelenk bırakılmasının ardından saat 09.05'te iki dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

 

Bayrakların yarıya indirildiği, sirenlerin çalındığı saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu. Havuzbaşı'ndaki törene Vali Mustafa Çiftçi, 9’uncu Kolordu ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Tevfik Algan, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda askeri erkan katıldı.

 

 

Havuzbaş’ındaki programda gözyaşlarını tutamayan Gülbeden Kırzaoğlu, “Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Ruhları şad olsun. Onları minnetler anıyoruz“ dedi.

 

 

Atatürk anıtı önündeki törenin ardından Atatürk Üniversitesi 15 Temmuz Milli İrade Salonu’nda düzenlenen anma törenine geçildi. Burada Raci Alkır Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin Atatürk portreleri sergisi ziyaret edildi. Anma töreninde saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmalar, Nurettin Topçu Sosyal Bilimler Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Muhammet Totik ve 9’uncu Kolordu ve Garnizon Komutanlığı’nca görevlendirilen bir subay tarafından yapıldı.

 

Konuşmaların ardından program, öğrencilerinin hazırladığı oratoryom ve Atatürk’ün sevdiği türkülerin seslendirilmesi ardından sona erdi. İHA

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • Erzurum'lu 29 Kasım 2023 20:54

    Adam hangi konuda Erzurum'da bilgi ve tecrübe kazandı. Adamın en büyük icraati Belediye nasil dolandırılır. Hesap vermeden nasıl calabilirim en büyük kazandığı tecrübe. Gerisinin bir onemi yok.