Açılan Her Kütüphane Aydınlığa Açılan Bir Kapıdır

 

Bu gün Atatürk Anadolu Lisesi’inde yeni oluşturulan kütüphanenin açılışındaydık. Açılışa ETÜ Rektörü Prof.Dr.Bülent Çakmak , Prof.Dr.Erol Kürkçüoğlu , Gazeteci  yazar Mehmet Şener ile birlikte katıldık. Hayatımızın en anlamlı günlerinden birini yaşadığımızı söyleyebilirim.Atatürk Lisesi mezunu olan  ETÜ Rektör’ü Prof.Dr.Bülent Çakmak’ın , aynı Lisede uzun yıllar Tarih öğretmenliği yapan Prof .Dr.Erol Kürkçüoğlu’nun öğrencisi olması çok güzel bir tesadüftü.

 

 

 


Okulda herşey tabir yerindeyse dört dörtlüktü. Okul müdürü Erhan Gürbüz’ün görevini hakkıyla yaptığı okulun her köşesinde kendini gösterirken, Yakutiye İlçe  Milli Eğitim Müdürü Cihan Kıvanç’ın destekleri gözden kaçmıyordu.Geleceğimiz olan öğrencilerimizin gözlerindeki ışık yarınlarımızın habercisiydi. Sınıflar pırıl pırıldı. Öğretmenler sanki okulu kucaklamışlardı.Resim atölyesindeki öğrencilerin çalışmaları gurur vericiydi. Hele Müzik Odası’ında Filiz Çiftçi öğretmenin  Aşık Emrah’ın “ Tutam yar elinden tutam” türküsünü öğrencileriyle okuması muhteşemdi. 9.Kolordu Komutanımız tümgeneral Erhan Uzun Paşamızın destekleriyle oluşturulan kütüphane ise harika tasarlanmıştı. Ziyadesiyle memnun ayrıldığımız bu açılışa bizi davet eden Anadolu Gençleri Eğitim Platformu Başkanı Yavuz Demir’e  ve bu güzel hizmetleri devam ettiren Yakutiye İlçe Millieğitim Müdürü Cihan Kıvanç ile Okul Müdürü Erhan Gürbüz’e , görev başındaki öğretmenlerimize, kütüphaneye katkılarından dolayı Erhan Uzun Paşamıza en kalbi teşekkürlerimi sunarım.

 

 

 

 

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.