Siyaset Düzenleme Tarihi : 06 Şubat 2024 14:00 Haber Girişi : 05 Şubat 2024 12:28

Aday gösterilmeyince aday tanıtım toplantısına gelmediler

Aday gösterilmeyince aday tanıtım toplantısına gelmediler
AK Parti'nin hafta sonu düzenlediği aday tanıtım toplantısına küskünler damga vurdu. Yolsuzluk iddialarıyla müfettiş görevlendirilen Çat Belediyesi'nde Başkan Melik Yaşar toplantıya gelmedi.

AK Parti Genel Başkan Vekili Efkan Ala’nın katılımıyla gerçekleştirilen aday tanıtım toplantısında gerginlik hakimdi. Organizasyon bozukluğu nedeniyle Efkan Ala’nın zaman zaman tepki gösterdiği toplantıda üst düzey güvenlik önlemleri dikkat çekti.

 

Protokol konuşmalarının ardından adayların tanıtımına geçildiğinde üstü çizilen isimlerden bazıları salonda değildi. Bunlardan biri Çat Belediye Başkanı Melik Yaşar oldu.

 

GAZETECİ SAĞSÖZ KALEME ALMIŞTI!

 

Yolsuzluk iddiaları nedeniyle belediyede müfettiş görevlendirilen Çat’ta AK Parti, Seyhun Saydın’ı aday gösterdi. Yaşanan usulsüzlükleri daha önce kaleme alan Erzurum Ajans’tan Onur Sağsöz, son olarak ‘ÇAT’ır ÇAT’ır cevap verirsin’ başlığıyla konuyu gündeme getirmiş, geçen zaman içinde eski belediye başkan yardımcısı Mazhar Özdemir’in iddialarını belgeleriyle ortaya koymuştu. Parti içinde büyük rahatsızlığa neden olan ve üstü çizilen Belediye Başkanı Melik Yaşar, tanıtım toplantısına gelmedi.

 

 

NECMETTİN TAŞÇI DA YOKTU!

 

Gözlerin aradığı bir diğer isimi Oltu Belediye Başkanı Necmettin Taşçı’ydı. BBP’den seçildikten sonra AK Parti’ye geçen Taşçı da aday gösterilmedi. İlçe halkının başarısız bulduğu Taşçı’nın yerine AK Parti, Adem Çelebi isminde karar kıldı. Toplantıya katılmayarak tepkisini gösteren Taşçı’nın bağımsız olarak seçimlere gireceği iddia edildi.

 

 

HAKTAN ÖMEROĞLU ANONS EDİLDİ AMA!

 

Aday belirleme sürecinde üzerinde en çok konuşulan ilçelerden biri Palandöken oldu. Başkan adaylığı için Ankara’da ‘sıkı temaslarda’ bulunan ancak karşılık görmeyen AK Parti İlçe Teşkilat Başkanı Haktan Ömeroğlu ismi, Muhammet Sunar’ın sahneye çıktığı anda anons edildi. Toplantıya katılmadığı anlaşılan Haktan Ömeroğlu için partililer “ayıp etti” yorumunda bulundu.

 

 

SEKMEN – YURDAGÜL ARASINDAKİ BUZLAR ERİDİ!

 

Bu arada aday tanıtım toplantısında en çok dikkati çeken konuşmayı MHP İl Başkanı Adem Yurdagül yaptı. Uzun süredir Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ile aralarında soğuk rüzgarlar esen MHP’li Yurdagül, “Sağ omuzuma Mehmet Sekmen’i alacağım” dedi.  

 

Yurdagül şu ifadeleri kullandı. “İttifak paydaşları olarak bizlerin yerel seçimlerde ‘şu ilçe sizde bu ilçe bizde’ diye bir kavram yoktur. Sen ben yoktur tek bir vücut halinde biz varız demek görevimizdir. Bu sebeple şehrimizde 20 ilçe ve büyükşehirde tek bir yürek vardır o da Cumhur İttifakıdır. Sayın Cumhurbaşkanımızın ve genel başkanımızın beraberliğinde bende MHP Erzurum İl Başkanı olarak aramızda bulunan kıymetli dava arkadaşlarımla birlikte sağ omuzuma Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’i sol omuzuma da 20 ilçe belediye başkan adayını alarak AK Parti İl Başkanıyla birlikte sırt sırta vererek 31 Mart’ta Cumhur İttifakını zaferle sonuçlandıracağız çok şükür.”

 

MHP İl Başkanı Yurdagül’ün bu konuşmasından sonra salonda “buzlar eridi” yorumları yapıldı. Onur SAĞSÖZ

Yorum Yaz
 • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
 • Akkurt bozkurt 09 Şubat 2024 11:06

  demedi demeyin, ispir bbp uzundere bbp pasinler saadet horasan bbp aşkale yrp aziziye süpriz oltu saadet tekman dem hınıs dem karayazı dem karaçoban dem köprüköy süpriz bu yorumu iyi saklayın

 • Sardunyas 08 Şubat 2024 03:04

  AKP dışında her partiye oy verilir

 • BüyükOyunVar 06 Şubat 2024 11:55

  Öncelikle bir konuya değinmek istiyorum bildiğimiz gibi cumhur ittifakı Erzurum da MHP ye 2 ilçe verdi. Gelin bu ilçeyi ele alalım. İspir BBP adayı Osman Çakır daha önceden de burada Başkanlık yapmış birisi ve halk tarafından benimsenmiş sevilen sayılan bir isim.2. olarak Uzundere ilçesi BBP burada da daha önceden belediye başkanı olan Halis Özsoy u aday göstererek adeta savaş ilan etti. şimdi bu durumda MHP ye verilen bu iki ilçeyi büyük ihtimalle kaybedecek gibi görünüyor. Bunun yanında BBP Pazaryolu için Yahya Öztürk ismini açıklamak üzere ve ilçede sevilmeyen belediye başkanı İbrahim Şahin karşısında kazanma ihtimali yüksek durumda. Şimdi MHP'nin Cumhur ittifakı ile girdiği seçimde MHP'nin ilçe alamadığı yerde BBP 3 ilçe kazanacak. Takdir bu saat den sonra halkımızındır.

 • adalet 06 Şubat 2024 11:52

  haktan neden gelsin ailesi atatürk üniversitesinde kız kardeşi palandöken belediyesinde ihaleler konuşmaya gerek yok birde küsüyor öylemi garip

 • Bir garip 06 Şubat 2024 09:23

  Palandöken belediyesin teşkilatı yok saymak var teşkilatla çalışmamak var belediye kendi kafasına göre çalışıyor belediye basit bir çalışan bile teşkilata kapı kapı gezenleri tehdit ediyor biz sizi yok edecez diyor böyle bir belediye başkanına çalışılmaz var sin kaybetsin

 • Bir garip 06 Şubat 2024 09:22

  Palandöken belediyesin teşkilatı yok saymak var teşkilatla çalışmamak var belediye kendi kafasına göre çalışıyor belediye basit bir çalışan bile teşkilata kapı kapı gezenleri tehdit ediyor biz sizi yok edecez diyor böyle bir belediye başkanına çalışılmaz var sin kaybetsin

 • Tavlaşoğlu 05 Şubat 2024 18:27

  Dadaşkent Etüp tavlaşoğlunun kibirli ve kafası basmayan biri olduğunu bilse, oy vermez. Aziziye çantada keklik değil.

 • Mhp 05 Şubat 2024 18:25

  Yurdagül çok kibirli maalesef, görevi götüremeyecek. Seçimden sonra alıtlar onu görevden.başbuğ bırakmaz

 • özdemir 05 Şubat 2024 18:04

  oLTUDA EN BÜYÜK SOUN SULARIN KREÇLİ OLMASI. eski başkanlığı zamanında da buna bir çözüm bulmadı, son dönemdede bu soruna bir çözüm bulmadı. Ne yüzle tekrar aday edileceğini sanıyor

 • Kadir 05 Şubat 2024 14:51

  Gelin bu defa da siz yiyin denilmeyince onlar da küsmüşler başlığı atılmalıydı. Öyle bir hale geldik ki Erzurum?da bir tane adam kalmadı. Rahmetli diyor ya haramiler el koymuş bizlere yasak şehir olmuş. Kendi memleketimde yabancıyım.