• AKTAŞ
Erzurum Haber Girişi : 07 Eylül 2019 17:30

Adı pistte yaşayacak

Otel yatırımlarıyla Palandöken’in kayak merkezi unvanı almasında büyük rolü olan ve geçen Temmuz ayında vefat eden Dedeman Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Dedeman'ın adı piste verilecek.
Erzurumajans-Onur SAĞSÖZ-Otel yatırımlarıyla Palandöken’in kayak merkezi unvanı almasında büyük rolü olan ve geçen Temmuz ayında vefat eden Dedeman Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Dedeman'ın adı piste verilecek.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Erzurum Palandöken'in kış turizminde marka olmasında büyük katkısı olan Murat Dedeman ismini bir kayak pistine vereceklerini açıkladı. Başkan Sekmen, “Allah rahmet eylesin Murat Dedeman yıllar önce yaptığı yatırımlarla yeni yatırımcıların gelmesine vesile olmuş önemli bir turizmciydi. Şehrimize kattığı katma değeri karşılıksız bırakmak istemiyoruz. Bu nedenle ismini bir piste vererek adını yaşatacağız” dedi.Öte yandan Türkiye Kayak Federasyonu da bu sezon yapılacak olan Palandöken Kupası Türkiye Şampiyonasına Murat Dedeman ismini vererek geleneksel hale getirecek.
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.