• AKTAŞ
Erzurum Haber Girişi : 11 Eylül 2021 14:34

AFAD Başkanlığına Yunus Sezer atandı!

Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan atamalara ilişkin kararlar Resmi Gazete?de yayımlandı.

ERZURUM AJANS - Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’na Erzurum İspir doğumlu olan, Kırıkkale Valisi Yunus Sezer atandı.
 

 

Söz konusu atama, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi gereğince gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararlara göre, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcılıklarına Faruk Özçelik ve Ertuğrul Soysal atandı.

 

 

YUNUS SEZER KİMDİR?

 


10 Nisan 1978 tarihinde Erzurum’un İspir ilçesinde dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini Erzurum Atatürk İlköğretim ve Atatürk Lisesinde tamamlayan Sezer, 2000 yılında Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu.

 

 

Evli ve 3 çocuk babası olup iyi derecede İngilizce bilen Sezer, 2001’de kaymakam adayı olarak mesleğe başladı ve sırasıyla Edirne Lalapaşa Kaymakam Vekilliği, İzmir Beydağ Kaymakam Vekilliği, İngiltere’de yurt dışı stajı, Giresun Alucra Kaymakamlığı, Sivas Altınyayla Kaymakamlığı, Siirt Vali Yardımcılığı, Diyarbakır Silvan Kaymakamlığı, Mahalli İdareler Genel Müdürlüğünde Daire Başkanlığı, bakan danışmanlığı, İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı yaptı. Sezer, 26 Ekim 2018’de Kırıkkale Valiliğine atanmıştı.

 

 

Kaynak: PUSULA GAZETESİ

 

 

 

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.