Erzurum Haber Girişi : 11 Şubat 2016 18:59

Afganistanlı Semir tedavi altına alındı

Afganistan'daki karışıklıktan kaçarak yasa dışı yollarla İran'dan Türkiye'ye geçiş yapan Afganistan uyruklu 9 yaşındaki semir, Erzurum'da donmak üzereyken bulunarak Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altına alındı.
Erzurumajans-Afganistan'daki karışıklıktan kaçarak yasa dışı yollarla İran'dan Türkiye'ye geçiş yapan Afganistan uyruklu 9 yaşındaki semir, Erzurum'da donmak üzereyken bulunarak Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altına alındı. 

Bulunduğun da ellerinde soğukta donma başlayan minik semir emniyet güçleri tarafından 112 sağlık ekipleri ile birlikte Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisine getirildi. Hastane Acil Servisinde ilk müdahalesi yapılan Afganlı küçük Semir hastane yanık ünitesi yatırılarak kontrol altına alındı.

Ellerinde 2. derece soğuk yüzünden yanık oluşan minik semirin tedavisi devam ederken hastane yönetimi ve çalışanları kimsesiz miniğe sahip çıkarak tedavisin yanında diğer ihtiyaçları konusunda da desteklerini esirgemediler.

Öte yandan Erzurum Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Fars Dili ve Edebiyatı Bölümü 2. sınıf öğrencisi Afganistanlı 20 yaşındaki Hadis Şivan, Semih'in refakatçiliğini üstlenerek onu bir an olsun yalnız bırakmadı.
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.