Siyaset Haber Girişi : 29 Temmuz 2017 17:45

AK Parti'nin ekonomi politikası Prof. Dr. Karagöl'e emanet

AK Parti'nin ekonomi politikası Prof. Dr. Karagöl'e emanet
Prof. Dr. Erdal Tanas Karagöl, Ak Parti Genel Merkez Ekonomi İşleri Başkan Yardımcısı oldu.
Erzurumajans-Prof. Dr. Erdal Tanas Karagöl, Ak Parti Genel Merkez Ekonomi İşleri Başkan Yardımcısı oldu. 

Ak Parti'nin Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz'ın da yardımcısı olan Prof. Dr. Erdal Tanas Karagöl, yeni dönemde Ak Parti'nin ekonomi politikalarına yön verecek ekibin başında yer alacak. 

PROF. DR. ERDAL TANAS KARAGÖL KİMDİR?

Prof. Dr. Erdal Tanas Karagöl, 1971 yılında Erzurum'un Çat ilçesinde doğdu. Orta ve Lise öğrenimini Çat Lisesi'nde, Lisans eğitimini 1992 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'nde dereceyle bitirerek tamamladı. 

1994 yılında devlet bursu kazanarak gittiği Amerika Birleşik Devletleri'nde Connecticut Üniversitesi'nden Ekonomi dalında Yüksek Lisans derecesini aldı. Doktora eğitimini 2002 yılında İngiltere'de York Üniversitesi'nde tamamladı. Sonrasına Türkiye'ye dönerek Balıkesir Üniversitesi ve Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde öğretim üyesi olarak çalışmaya başladı. Bu görevinde 2003 yılında Yardımcı Doçent, 2005 yılında Doçent ve 2011 yılında Profesör oldu.

Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) ve Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından birçok defa yayın teşvik ödülüne layık görüldü. 2012 yılından itibaren TÜBA Asosiye üyesi olan Karagöl, TÜBİTAK'da Sosyal Bilimler Araştırma Grubu'nda (SOBAG) yürütme kurulu üyesi, Yükseköğretim Kurumu'nda (YÖK) Etik Kurulu Üyesi ve Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı'nda (ÜAK) komisyon üyeliği görevlerinde bulundu.

Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı (SETA) Ekonomi Direktörlüğü yaptı.  Çok sayıda akademik çalışmalarının yanı sıra, Sabah, Star, Yeni Şafak gazetelerinde ve Anlayış dergisinde güncel ekonomik sorunlara ilişkin makaleler yazdı. Halen, Erzurum Ajans veYeni Şafak'ta haftanın iki günü ekonomik analiz ve değerlendirmelerini kapsayan yazılar kaleme almaktadır.

Prof. Dr. Erdal Tanas Karagöl evli ve iki kızı vardır. 
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • Ali 01 Ocak 1970 02:00

    Çat lisesi öğrencileri olarak örnek alarak kendilerini tebrik ediyoruz.