Siyaset Haber Girişi : 24 Şubat 2014 15:15

AK Parti'nin adayları Kardelen TV'ye konuk oldu

Erzurum AK Parti Başkan Adayları Kardelen TV'de yayınlanan Seçim Pazarı programına konuk oldular.
Erzurumajans-AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Sekmen, Palandöken Belediye Başkanı ve AK Parti Palandöken Belediye Başkan Adayı Orhan Bulutlar, Yakutiye Belediye Başkanı ve AK Parti Yakutiye Belediye Başkan adayı Ali Korkut, Aziziye Belediye Başkan Adayı Muhammet Cevdet Orhan kardelen TV'de yayınlanan Seçim Pazarı programına konuk oldular.

Moderatörlüğünü Sinan Özçaylak'ın yaptığı programda Gazeteciler Ayhan Türkez, Orkun Çizmeli, Musa Çakır ve Orhan Bozkurt'un sorularını cevaplandıran başkan adayları hizmet hedeflerini anlattı. Yaklaşık 3 saat süren programda vatandaşlarda mesajlarıyla adayları adeta soru yağmuruna tuttular.

SEKMEN: "EKİP ANLAYIŞI İLE HİZMET EDECEĞİZ"


AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Sekmen, seçim öncesinde olduğu gibi göreve geldikleri dönemde de bütün belediye başkanları ile birlikte sürekli istişare içerisinde olacaklarını belirterek, "Hizmet için birlik ve beraberlik şart. Kavgaya değil, hizmete talibiz. Biz takım ruhu içerisinde çalışmayı arzu ediyoruz. Daha önce yaptığımız görevlerde de arkadaşlarımızla dayanışma içerisinde olduk. Ekip anlayışı olmadan hizmetin sağlıklı olması mümkün. Kollektif çalışma içerisinde Erzurum'a en doğru hizmetleri getireceğiz" dedi.

"SORUNLARA VAKIFIZ"


Belediyeciliğin bir ekip işi olduğunu anlatan Başkan adayı Sekmen, "Sorunlara vakıfız. Sorunları büyük bir hızla çözeceğiz. Biz bir ekibiz. Birlikte karar alıp halkın talepleri doğrultusunda hizmetlerimizi sürdüreceğiz. Belediyelerin hizmet alanı artık çok daha genişledi. Birçok noktada hizmet alanlarımız ve kapsamı çok genişledi. Kısa vadede, Orta vadede ve uzun vadede sorunları tek tek çözüme kavuşturacağız" dedi.

"DERGELİRLİ AİLELER İÇİN SOSYAL KONUT İNŞA EDİLECEK"


Sekmen daha sonra şunları kaydetti; "Bugüne kadar hem büyükşehir belediyemiz hem de ilçe belediyelerimiz çok ciddi hizmetler ortaya koymuşlar. İçme suyu, kentsel dönüşüm, yeşil alan çalışmaları yapılmış başlanmış devam ediyor. İçme suyu şebekesini derhal yenileyeceğiz. Kamulaştırma büyük bir hızla devam edecek. Doğalgaz kullanımı teşvik edilecek artırılacak. Isınmanın merkezi sistemlerle yapılması çok daha mantıklı. Kentsel dönüşümü Şehircilik Bakanlığımız, TOKİ aracılığıyla sürdürülecek. Dar gelirli ailelerimiz için sosyal konutlar inşa edeceğiz.
Kent merkezinde yer alan tarihi binaların gün yüzüne çıkarılması noktasında ciddi çalışmalar yapacaklarını anlatan Sekmen, rutin belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra sosyal ve kültürel etkinliklere de önem vereceklerini kaydetti.

BULUTLAR: "150 MİLYON BORÇ İDDİASI DOĞRU DEĞİL"


Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, belediyenin 150 milyon TL borcu bulunduğuna dair iddiaların doğru olmadığını belirterek, "Büyükşehir Belediyesinin bütçesi hemen hemen 150 trilyon. Böyle bir borç söz konusu değil. Geçmişe ait SSK ve maliye borçları var bu da periyodik olarak ödeniyor. Yaptığımız hizmetlerden tek kalem borcumuz yok. Görev süremizce 10 milyon TL kamulaştırma bedeli ödedik. Bu belediye tarihinde bir ilktir. Personele tek kuruş borcumuz yok. Esnafa borcumuz yok. Vergi ve SSK borcu toplam 25 milyon TL'dir. Buda İller Bankası paylarımızdan rutin olarak kesilmektedir" diye konuştu.
Bulutlar, ilçede iskanı ve tapusu olmayan bütün konutların sıkıntısının giderileceğini sözlerine ekledi.

 KORKUT: "KENTSEL DÖNÜŞÜME İVME KAZANDIRACAĞIZ"

Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, Yakutiye Belediyesi olarak vatandaşın memnuniyeti esas alınarak büyük bir kentsel dönüşüm çalışması gerçekleştirdiklerini belirterek, "Şu an itibariyle 3 Kümbetler çevresindeki kamulaştırma çalışmaları önemli ölçüde tamamlandı. Kamulaştırma ve ödemeler devam ediyor. Erzurum kalesi çevresinde etaplandırma yapıldı. İç civarlarında önemli oranda çalışmalar gerçekleştirildi. Kentsel dönüşümle birlikte cazibe projelerimiz devam edecek. Bu dönem Çevre Şehircilik Bakanlığımızla birlikte Aziziye mahallemizde de kentsel dönüşüm çalışmalarına başlayacağız. Kentsel dönüşüme bir ivme kazandırmayı planlıyoruz." dedi.

ORHAN "AZİZİYE EN GENİŞ ALANA SAHİP İLÇE KONUMUNDA"

Aziziye Belediye Başkan Adayı Muhammet Cevdet Orhan ise Aziziye İlçesinin coğrafi alan olarak en geniş alana sahip olan ilçe konumunda olduğunu belirterek, "İlçemizin ve bağlı mahallelerimizin sorunlarını tespit konusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 25 ilçemizi gezdik. Sorunlarla ilgili bir kanaatimiz oluşmuş durumda. Sorunları çözümü noktasında kısa orta ve uzun vadede çözüm üretmek adına çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bir taraftan seçim çalışması yaparken bir taraftan da halkımızın sıkıntılarını dinliyoruz. Yol ve içme suyu konusunda sıkıntısı olan köylerimizin bu sorunlarını zaman kaybetmeden gideceğiz" dedi.

YAVİLİOĞLU: "YEREL HİZMETLER NOKTASINDA CİDDİ MESAFELER ALINDI"

Programa katılan AK Parti Erzurum Milletvekili Cengiz Yavilioğlu, AK Partinin 30 Mart yerel seçimleri öncesi hedeflerini anlattı. Yavilioğlu, "Erzurum AK Partinin kimliği taşıyan bir il. Adaylarımız çalışmalarını büyük bir heyecan içerisinde devam ettiriyorlar. Halkımızın hem merkezi hükümetin hem de yerel yönetimlerimizin yaptığı çalışmaları görüyor. Yerel hizmetler noktasında da çok ciddi mesafeler kat edildi. 2023 gibi bir hedefimiz var. Yorulmuş bir parti değiliz. Geçmiş dönemlerde aldığımız oyları daha da artıracağız. AK parti iktidarıyla halkımız bir çok hizmete kavuştu. Hizmet açığı noktasında ciddi mesafeler alındı. 1980 sonrası biriken problemler AK Parti iktidarıyla çözüme kavuşturuldu." şeklinde konuştu.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.