Ekonomi Haber Girişi : 24 Mart 2022 10:21

Akaryakıtta artış hız kazandı!

Sektör temsilcilerinden alınan bilgiye göre bu gece yarısından (25 Mart) geçerli olmak üzere motorine 1 lira 37 kuruş zam bekleniyor.

ERZURUM AJANS - Akaryakıt fiyatlarına yeni zamlar gelmeye devam ediyor.

 

Petrol fiyatlarının 120 doları aşmasının ardından akaryakıta yeni zamlar gelmeye devam ediyor. 23 Mart'ta gelen benzine 1 lira 69 kuruş, motorine 1 lira 59 kuruş zammın ardından yenisi yolda.Sektör temsilcilerinden edinilen bilgiye göre bu gece yarısından (25 Mart) geçerli olmak üzere motorinin litre fiyatına 1 lira 37 kuruş zam bekleniyor.BENZİN VE MOTORİN NE KADAR?Yeni gelecek zamla birlikte motorinin litre fiyatı İstanbul’da ortalama 23,60 TL’ye, Ankara ve İzmir’de 23,71 TL’ye yükselecek.Benzinin litresi ise İstanbul’da 19,78 TL, Ankara’da 19,88 TL, İzmir’de 19,90 TL seviyesinde satılıyor.ZAM VE İNDİRİMLERİ EPGİS AÇIKLAMIYORAkaryakıttaki fiyat değişimlerini açıklayan EPGİS, EPDK'nın suç duyurusunda bulunmasının ardından zam ve indirim kararlarını duyurmamaya başladı. Vatandaşlar akaryakıttaki fiyat değişimlerini istasyonlarda öğreniyor.

 

KAYNAK: www.aykiri.com.tr

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.