Erzurum Haber Girişi : 07 Kasım 2022 22:20

Alan ne yapacak merak konusu oldu!

Van'da 2011 yılında meydana gelen deprem sonrası yardım malzemesi getiren ve Kırgız uçağının çarpması sonucu kokpit kısmı hasar gören Gürcistan'a ait kargo uçağı DHMİ tarafından satışa çıkarıldı.

Van depreminin ardından Gürcistan’dan getirdiği yardım kolilerini Erzurum Havalimanına indiren ‘Ilyushing Il-76TD’ tipi kargo uçağı, taksi konumundayken Kırgızistan’a ait kargo uçağının çarpması sonucu hasar gördü.

 

Kokpit bölümünde meydana gelen hasar nedeniyle onarım maliyeti yüksek olan uçak, Gürcistan tarafından adeta gözden çıkarıldı. Tam 12 yıl boyunca Erzurum Havalimanında bekleyen kargo uçağı, Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından 400 bin TL muhammen bedelle satışa çıkarıldı. Kelepir uçağı kimin alacağı ve ne amaçla kullanacağı şimdiden merak konusu oldu. HABER MERKEZİ

 

İŞTE İLAHE İLANI

 

1. Erzurum Havalimanı apronunda bulunan 4LSKN tescilli hurda hava aracı  400.000.-TL (DörtyüzbinTürkLirası) muhammen bedel üzerinden açık ihale usulü ile ihale edilerek satışı gerçekleştirilecektir.   

 

2. Söz konusu hava aracına ait İhale Şartnamesi ve Satış Protokolü DHMİ Genel Müdürlüğü Pazarlama ve Ticaret Dairesi Başkanlığından KDV dahil 500.-TL (Beşyüz TürkLirası) karşılığında temin edilebilir.

 

3. İhaleye katılmak isteyenler 50.000.-TL (EllibinTürkLirası) geçici teminat vereceklerdir.

 

4. İstekliler 22/11/2022 günü saat 14.00’e kadar İhale Şartnamesinde belirtilen belgeleri tamamlayıp DHMİ Genel Müdürlüğü Genel Evrak Müdürlüğüne vereceklerdir. Belirtilen tarih ve saatten sonra yapılacak başvurular ve posta ile yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

   

5. İstenen belgeleri eksik, yanlış veya zamanında getirmeyenlerin müracaatları yapılmamış sayılacaktır.

   

6. Söz konusu hava aracı satışı ile ilgili olarak daha önce Kuruluşumuza verilen dilekçeler geçersizdir.

 

7. İhale 22/11/2022 günü saat 14.30’da DHMİ Genel Müdürlüğü ihale salonunda yapılacaktır.

 

8. Kuruluşumuz yapılan bu ihalede 2886 Sayılı Devlet İhale Kanunu ile 4734 Sayılı Kamu İhale Kanununa tabi olmayıp ihaleyi yapıp yapmamakta serbesttir.

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • Adnan Pehlivan 10 Kasım 2022 09:26

    Bence o uçak alınıp 100. yıl parkına kafe, kütüphane gibi bir işletme olarak açılabilir. Hem o parka bir canlılık gelir hem de gençlerin yoğunukta olduğu bu bölgede yeni bir cazibe merkezi oluşur.

  • Yusuf Toktaş 09 Kasım 2022 18:41

    şehir içinde kütüphane olarak kullanılabilir. Eskişehir de var örneği. o uçağı kim alıp kullanacak