• AKTAŞ
Erzurum Düzenleme Tarihi : 09 Eylül 2020 12:52 Haber Girişi : 09 Eylül 2020 12:58

Alan razı, satan razı... Böyle alışveriş dostlar başına!

Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası yönetimi, kendisine ait hizmet binasının 3 ve 4'ncü katlarında faaliyet gösteren Spor Müdürlüğü bünyesinde ki Gençlik Merkezi'nin yönetimine ''çık'' dedi ama bunun için 4 milyon lirayı gözden çıkarmak zorunda kaldı. 

Erzurumajans-Vedat Refayeli-Yeni hizmete giren eski Terminal yolu üzerindeki İl Halk Kütüphanesi’nin hemen yanında bina yaptıran Ticaret ve Sanayi Odası, inşaat biter bitmez burasını Gençlik Merkezi’ne verecek, kendi de Gençlik Merkezinin boşalttığı katlara yerleşecek. Görünen o ki her iki tarafın da hayrına bir alışveriş olmuş bu. Ancak, 5 yıla yakın bir süredir Havuzbaşındaki Ticaret ve Sanayi Odası binasının 3 ve 4’ncü katlarını kullanan Yakutiye Gençlik Merkezi, bana göre bu işten en karlı çıkan taraf oldu.

 

Durduk yere müstakil kendisine ait bir binaya kavuşacak olan Yakutiye Gençlik Merkezi, bundan böyle hem kira ödemeyecek hem de oturduğu mülkün sahibi olacak. Milli Emlak Müdürlüğü’nün mülkiyetindeki bir binadan kurtulacak okan Gençlik Merkezi’nin taşınacağı yeni binası da hemen hemen bitmek üzere. İki ay sonra açılış gerçekleşirse şaşırmamak gerekir. İnşaat mühendisliğini Fırat Karakaya’nın yaptığı yeni Yakutiye Gençlik Merkezi binası 3 kattan oluşacak, zemin katta devasa bir toplantı salonu yeralacak.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.