Erzurum Haber Girişi : 02 Temmuz 2022 17:03

Alıcının da kiracının da başına bela oluyor!

Erzurum'da inşa edilen konutların çok büyük bir bölümü, ya alıcısının ya da kiracısının başına adeta bela oluyor.

ERZURUM AJANS / Konutlarda eksiklik aksaklıkların ardı arkası kesilmezken, süreç içerisinde müteahhitlere para saymak, mülkün yeni sahiplerine ise çile doldurmak düşüyor. 

 

Erzurum’da tüketici mahkemeleri de dahil olmak üzere tüketici hakem heyetlerine ulaştırılan şikayetlerin başında konut imalat hataları geliyor. Öyle ki, elektrik prizi olmayan banyolar, üzerine vestiyer montajı yapılan şalterler, kapalı havalandırmalar ve çalışmayan spotlar bile Erzurum’daki şikayetlerin önemli bir bölümünü oluşturuyor. Vatandaşlar, Erzurum’daki müteahhitlerin neredeyse tamamına yakınının sırf para kazanma adına mağduriyet doğurduğunu dile getirerek, “Dünya adamların umurunda değil! Banyoda elektrik prizi unutmamak, bağlantısı olmayan duy anahtarları takmak, elektrik şalter sisteminin üzerine vestiyer monte etmek, iş bilmezlikten öte akılsızlıktır” diye konuştular.

 

 

Erzurum’dan başka yerde yok!


Özellikle Yıldızkent bölgesinde üretilen konutların estetikten yoksun olduğunun altını çizen vatandaşlar, “Bu müteahhitler iş yaptırırken ne ürettiklerini hiç mi merak etmiyorlar? Yüzbinlerce lira karşılığında satışa çıkardıkları ya da kiraladıkları dairelere hiç mi bakmıyorlar? Bu tür işler Erzurum’dan başka bir yerde olmuyor, üstelik hatalarını kabullenip, telafi yoluna da gitmiyorlar. Onların işi sadece para saymak, ev alanın ya da satanın çektiği çileyi hiç umursamıyorlar bile!” şeklinde konuştular.

 


Bunları denetleyen yok mu?


Erzurum’da yeni konut satın alan ya da kiralayan hemen herkesin benzer sorunlarla mücadele ettiğini kaydeden vatandaşlar, “Bunları hiç mi denetleyen yok? Bunların işini hiç mi kontrol eden yok? Bu müteahhitlerin vatandaşı canından bezdirmesine neden göz yumuluyor? Şikayetler neden dikkate alınmıyor? Yani banyo içerisine elektrik prizi koymamak nasıl bir akılsızlığın, nasıl bir aymazlık ve utanmazlığın ürünüdür? Bunlar üç kuruşa mal ettikleri daireleri 10 kuruşa sattıkları gibi, beceriksizliklerini de kabullenip sahiplenmiyorlar. İşini düzgün yapan müteahhitler de, işte bu paragöz ve ahlaksız müteahhitlerin kurbanı oluyor” diye konuştular. İHA

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • Ömer Nasuhi 04 Temmuz 2022 15:33

    Erzurum'da şuan temel fıkrasına konu olacak şekilde havalandırma bacaları örülmeden çatısı yapılan ev var ,ve bu eve birkaç ay önce iskan izni verildi

  • Davutoğlu 03 Temmuz 2022 20:09

    Almayın, bakın alın, beğenin alın, karpuzu bile seçip alıyorsun, evi görmeden mi alıyorsun???

  • Dadaş 02 Temmuz 2022 18:40

    Habere eyvallahta bir şey eksik işini bilmeyen proje çizen mühendise ne demeli