Siyaset Haber Girişi : 07 Aralık 2018 13:15

Ankara'da seçimi kim, hangi parti kazanır?

Ankara'da seçimi kim, hangi parti kazanır?
Yerel seçimde Ankara adaylığı için ismi geçen Mansur Yavaş'ın İYİ Parti'den mi yoksa CHP'den mi aday gösterileceği henüz netleşmedi.
Erzurumajans-Yerel seçimde Ankara adaylığı için ismi geçen Mansur Yavaş'ın İYİ Parti'den mi yoksa CHP'den mi aday gösterileceği henüz netleşmedi. AK Parti'nin Ankara için Mehmet Özhaseki'yi aday göstermesinin ardından, gazeteci Saygı Öztürk, Mansur Yavaş'ın 'ortak aday' olması halinde seçimi açık ara kazanacağını iddia etti.

Yerel seçim için ittifak yapma kararı alan CHP ve İYİ Parti'de aday belirleme süreci devam ediyor. Özellikle İstanbul ve Ankara adayları için yoğun temaslar sürerken, dün Ankara için ismi geçen Mansur Yavaş'la ilgili gelişmeler başkenti hareketlendirdi.

Mansur Yavaş'ın İYİ Parti'nin 'adayımız ol' teklifini reddettiği iddiası ortaya atılırken, Yavaş jet hızıyla çıkan haberleri yalanladı. Yavaş, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda 'ittifakı önleyemeyeceksiniz' ifadelerini kullandı.

Akşam saatlerinde ise yeni bir gelişme yaşanırken, Yavaş'ın CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'ndan randevu talep ettiği ve ikilinin önümüzdeki günlerde bir araya geleceği belirtildi.

CHP MUTLAKA ADAY GÖSTERECEK

Başkent kulislerinde 'Mansur Yavaş' hareketliliği sürerken, Sözcü Gazetesi yazarı Saygı Öztürk, "Akşener, CHP adaylarıyla ne görüşüyor?" başlıklı yazısında CHP'nin Ankara'da mutlaka aday çıkaracağını yazdı.

'İYİ PARTİ DESTEK VERECEK. HAZIRLIKLAR TAMAM'

"CHP'nin aday çıkarması halinde, İYİ Parti destek verecek. Bütün hazırlıklar, Ankara'nın AKP'den alınması üzerine kurulmuş vaziyette." diyen Öztürk, 'ortak aday' seçeneğine dikkat çekti.

'MEHMET ÖZHASEKİ'YE KARŞI AÇIK ARA KAZANIR'

Yavaş'ın 'ortak aday' olması halinde Ankara'yı açık ara seçimi kazanacağını iddia eden Öztürk şu ifadelere yer verdi;

Kılıçdaroğlu'nun ve Akşener'in elinde bulunan kamuoyu yoklaması, hangi partiden aday olduğu belirtilmeden Mansur Yavaş'ın ittifakın adayı olarak seçime girmesi halinde, AKP'nin adayı Mehmet Özhaseki'ye karşı açık ara seçimi kazanabileceğini ortaya koyuyor.
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.