Türkiye Haber Girişi : 03 Ağustos 2022 13:02

Antalyaspor Yeni Stadı için Dikkat Çekici Bir Sponsorluk Anlaşması İmzaladı

Antalyaspor Yeni Stadı için Dikkat Çekici Bir Sponsorluk Anlaşması İmzaladı
Geçtiğimiz sezon Spor Toto Süper Lig?in en dikkat çekici takımlarından biri olan Antalyaspor, yeni sezon hazırlıklarına hem mali anlamda hem de prestij anlamında devam ediyor.

ERZURUM AJANS / Takımı devralan Nuri Şahin’in sahip olduğu bağlantılar ile önemli gelişmelere imza atan Antalyaspor, yeni sezona iddialı bir giriş yapmayı planlıyor. Geçtiğimiz günlerde imzalanan sponsorluk anlaşmaları ise bu konuya dair en önemli detaylar arasında yer alıyor.

 

Antalyaspor’un stad sponsorluğu anlaşması ise son dönemlerin en çok dikkat çeken sponsorluk anlaşmaları arasında yer aldı. Coredon Airlines isimli dev şirket, Antalyaspor ile yaptığı sponsorluk anlaşması sonucunda Antalyaspor’un resmi ve güncel olarak kullandığı stadında isim sahibi oldu. Yapılan anlaşma sonucunda ise Antalyaspor’un yeni stadının adı Coredon Airlines Park Antalya oldu.

 

TSYD Levent Tesisleri bünyesinde yapılan bir imza töreniyle birlikte taraflar arasındaki anlaşma resmiyete dökülürken, imza töreninde ise Antalyaspor  başkanı Aziz Çetin, Antalyaspor Asbaşkanı Berkay Bahar ve Coredıon Airlines Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Kararer gibi birçok önemli isim yer aldı. Tören sırasında gerek anlaşmaya dair gerekse diğer birçok detaya dair açıklamalarda bulunan Antalyaspor başkanı Aziz Çetin, yapılan anlaşmanın ne denli önem taşıdığının altını çizdi. Aziz Çetin açıklamalarının devamında ise Bettilt ile yapılması planlanan ancak şu an için tam anlamıyla gündemlerinde bulunmayan sponsorluk açıklamasına dair de açıklamalarda da bulundu.

 

Aziz Çetin yaptığı açıklamalarda; “Antalya’nın 1966’dan bu yana en büyük markası olan Antalyasporumuz ile 18 yıllık genç yaşına rağmen Antalya’dan çıkıp bir dünya markası olan Corendon Airlines'ın iş birliği, sadece Antalya'ya değil, Türkiye'ye örnek olmalı. Özellikle şehir takımlarının, kendi kentinin değerleri tarafından sahip çıkılmasına ihtiyacı var. Bugüne kadar kentimizin önemli markaları ile güzel iş birliktelikleri yaptık. Her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Ne mutlu ki; ortaya koyduğumuz vizyon, yönetimimiz ile teknik heyet ve futbolcularımız arasındaki uyum, aldığımız başarılı saha sonuçları ve titizlikle uyguladığımız mali disiplin, artık ulusal ve bugün olduğu gibi uluslararası markaların da dikkatini çekmeye başladı. Corendon Airlines ailesi bize, biz de onlara güç katarak her iki Antalya markasını daha da yukarılara taşıyacağımıza inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

 

Tören genelinde birçok isim önemli açıklamalarda bulunurken, Antalyaspor Asbaşkanı Berkay Bahar da açıklamalarda bulunan diğer isimlerden biriydi. Berkay Bahar; “Bizler Antalyalı olarak Antalyaspor ile gurur duyuyoruz. Antalya’dan çıkıp global ölçekte hizmet veren markalardan biri olan Corendon Airlines da bizler için ayrı bir gurur kaynağı. Bugün ne mutlu ki iki önemli Antalya markasının Antalya için iş birliğine şahit oluyoruz. Bu sponsorluğun, sadece stadyum isminden ibaret olmadığının altını çizmek isterim. Tesislerimiz, antrenman sahalarımız, formalarımız gibi farklı alanları da kapsıyor. Corendon’un kulübümüze yaklaşımı ve verdiği destek bizler için çok kıymetli. Başta, aynı zamanda Antalyaspor yönetim kurulunda birlikte çalıştığımız Sayın Yıldıray Karaer olmak üzere tüm Corendon Airlines ailesine kulübüm adına teşekkür ediyorum. Bundan sonra hem bu ilginin hem de bu desteğin artarak devamını diliyorum.” sözlerini kullandı.

 

Tören’de Yıldıray Karaer de Anlaşmaya Dair Açıklamalarda Bulundu

Corendon Airlines Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Karaer; yapılan bu anlaşmanın Antalyaspor’a değer katmasını ve diğer birçok konuda katkı bulunmasını gibi faydalar sağlamasını hedeflediklerini belirtirken, aynı zamanda yapılan bu anlaşmanın kendileri için son derece büyük bir gurur kaynağı olduğunu söyledi. Karaer açıklamalarının devamında;” Sporun gelişimine katkı sağlamak, marka değerlerimizi oluşturan unsurların başında geliyor. Markamızın faaliyetlerine başladığı günden bu yana hem yurt içinde hem de yurt dışında pek çok spor kulübüne, elit sporcuya ve spor organizasyonuna sponsorluk desteği sağladık. Antalya merkezli bir şirket olarak şehrimizde düzenlenen spor organizasyonlarına ve Antalya’da faaliyet gösteren spor kulüplerine ise ayrı bir önem veriyoruz. Fraport TAV Antalyaspor'un kuruluşundan bu yana şehrimizi başarıyla temsil etmesinden gurur duyuyoruz. Fraport TAV Antalyaspor ile olan iş birliğimiz, 2019'dan bu yana güçlü bir şekilde devam ediyor. Forma sponsorluğu ile başlayan iş birliğimizi, filomuzdaki uçaklardan birini Antalyaspor logosu ve renkleriyle giydirerek desteğimizi farklı bir boyuta taşımıştık. Antalyaspor uçağımız halen Corendon Airlines'ın Avrupa seferlerinde kullanılarak Antalyaspor’un amblemini uluslararası hava sahasında ve havalimanlarında dalgalandırıyor. Yeni bir sezon başlarken daha heyecan verici bir anlaşmaya imza atarak, Antalyaspor Stadyumu'nun ismini 'Corendon Airlines Park Antalya' yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz." sözlerini kullanan Karaer, "Antalya'ya ve Antalyaspor’a değer katmasını hedeflediğimiz bu iş birliğinden onur duyuyoruz. Bu anlaşmanın hayata geçmesinde büyük emeği olan Fraport TAV Antalyaspor Başkanı Aziz Çetin’e çok teşekkür ediyorum. Corendon Airlines Park Antalya’nın Antalyaspor’a şans getirmesini ve başarılı dolu bir sezona ev sahipliği yapmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

 

Nuri Şahin Sezona İyi Başlamak İstediklerini İfade Etti

 

İmza törenine video konferans yöntemiyle katılan Nuri Şahin ise yaptığı açıklamalarda; “Corendon ailesine ve Antalyaspor’a teşekkür etmek istiyorum. İki büyük Antalya markası birleşip inşallah kulübümüzü dünya çapında temsil edecekler. Stadımızda Corendon Airlines Park yazısını görünce çok mutlu oldum, stadımıza ayrı bir hava kattı. Bu birlikteliğin önemini çok iyi anlayan biri olarak karşınızdayım. Aile ortamıyla başarı geldiğini biliyorum, kariyerim boyunca bunu yaşadım. Burada da onu görüyorum. Geçen sezonu çok iyi kapattık, oradan devam edip üzerine koyarak devam etmek istiyoruz. Hocalık kariyerimde ilk kez bir sezon başı kampı geçirdim, inşallah onun meyvelerini toplayabiliriz. Çok iyi bir rakibe karşı başlayacağız, hakkımızda hayırlısı. Hepimiz çok heyecanlıyız. Rakipten ziyade, sezonu evimizde Corendon Airlines Park'ta açacağımız için heyecanlıyız. Çok iyi bir rakibe karşı oynayacağız, çok büyük bir isme karşı oynayacağız ama biz de çok iyi hazırlandık. Ne istediğimizi biliyoruz. İnşallah stadımızda taraftarımızın desteğiyle sezona iyi başlamak istiyoruz. Ayaklarımız yere basıyor, inşallah çok iyi şekilde başlayacağımızdan eminim.” ifadelerini kullandı.