• BERARD HABER DETAY
Erzurum Haber Girişi : 24 Mayıs 2017 17:15

Atatürk Üniversitesi Öğrencileri Mobbingi anlattı

Erzurum Atatürk üniversitesi iletişim fakültesi halkla ilişkiler ve tanıtım son sınıf öğrencileri mobbingle ilgili bir sunum yaptılar.
Erzurumajans-Erzurum Atatürk üniversitesi iletişim fakültesi halkla ilişkiler ve tanıtım son sınıf öğrencileri mobbingle ilgili bir sunum yaptılar.

Öğrenciler Gökhan Kamar, Alper Bora Alper Karabörklü, Yiğit İlyas Polat, Emre Yaroglu Toprak Mahsulleri ofisi TMO da mobbingle ilgili sunum yaparak çalışanları bilgilendirdiler.

Öğrenciler, "Mobbing bir veya birkaç kişinin bir diğer kişiye uyguladığı, düşmanca ve ahlaka, etiğe aykırı yöntemlerle uygulanan sistematik psikolojik bir baskı" olduğunu dile getirerek şöyle dediler:

'Türkçesi için "yıldırma" denebilir. Aslında kelimenin anlatmak istediği şey: iş yerindeki duygusal taciz. Psikolojik şiddet, dışlama, aşağılama, rahatsız etme, çalışma motivasyonunu, özgüvenini kırma ve mutsuz etme'

Türkiye de mobbingle mücadelenin henüz yeterli safhada olmadığını dile getiren öğrenciler mobbingle mücadelenin yeterli düzeyde çalışanların bilgi sahibi olmadığı ve yaptıkları sunumla dikkat çekerek daha da yaygınlaşması gerektiğini dile getirdiler.
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.