Erzurum Haber Girişi : 08 Haziran 2017 18:15

Atatürk Üniversitesinden Erzurum Protokolüne iftar yemeği

Atatürk Üniversitesi Rektörlüğü tarafından Erzurum protokolüne iftar yemeği verildi.
Erzurumajans-Atatürk Üniversitesi Rektörlüğü tarafından Erzurum protokolüne iftar yemeği verildi.

Atatürk Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Alabalık Üretim Tesislerinde gerçekleştirilen iftar yemeğinde Erzurum protokolü ve şehrin üst düzey bürokratları bir araya geldi.

Alabalık Üretim Tesislerinde bir araya gelinen iftar yemeğine, Vali Seyfettin Azizoğlu, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muammer Yaylalı, 9. Kolordu ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Mehmet Özoğlu, Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Güray Alpar, Cumhuriyet Başsavcısı Halil İnal, Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı Ünal Bingül, Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Mehmet Metin Kahraman, Bölge Adliye Mahkemesi Başkanı Mustafa Çetin, Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, mülki, idari, askeri ve yargı erkânı iştirak etti.

Misafirlere, iftar programına teşrifleri dolayısıyla teşekkür eden Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, "Kalplerin dirildiği, gönüllerin aydınlanıp coştuğu, nefislerin kırıldığı, insani vasıfların tekrar hatırlandığı, Ramazan ayının bu anlamlı iftar sofrasında sizleri tüm yönetici arkadaşlarım adına en kalbi duygularla selamlıyorum" dedi.

Çomaklı, "İçinde bulunduğumuz dönem itibariyle birlik ve beraberlik duyguları ile kenetlenmeye her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var. Eğitimde, teknolojide, sağlıkta, ekonomide ve daha pek çok alanda başarılı olmanın en etkili yollarından biri de paylaşma, dayanışma ve birlik beraberlik ruhudur. Bu ruhu tesis etme ve güçlendirme yolunda tüm varlığımızla devletimiz ve devletimizi yönetenlerin yanında olduğumuzu belirtmek isterim.

Şükürler olsun ki, muazzam bir ruh ve gönül zenginliğine sahip olan bir milletin mensuplarıyız. Bu bereketli iftar vesilesi ile İslam coğrafyasında yaşanan olumsuzlukların son bulması ve tüm Müslümanların birlik ve beraberlik içinde yaşamalarını Yüce Mevlâ'dan niyaz ediyorum. Rabbim birlik ve beraberliğimizi daim kılsın, bizleri Ramazan-ı Şerif'e kavuşturduğu gibi aynı şekilde Ramazan Bayramına da kavuştursun" şeklinde konuştu.
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • Akın 01 Ocak 1970 02:00

    Protokollerinizle yemek yiyeceğinize fakire sofralar kurun

  • deli Mamo 01 Ocak 1970 02:00

    Yiyin abiler yiyin afiyetler olsun..