İlçeler Haber Girişi : 11 Ocak 2018 19:45

Aziziye Belediyesi'nden üretim ve istihdama destek

Aziziye Belediyesi'nden üretim ve istihdama destek
Aziziye Belediyesi, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) işbirliğiyle ilçede girişimcilik kursu düzenledi.
Erzurumajans-Aziziye Belediyesi, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) işbirliğiyle ilçede girişimcilik kursu düzenledi.

Girişimcilik kursunda başarılı olan kursiyerlere belgeleri yapılan törenle verildi.

Programa Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, TÜGVA Erzurum Temsilci Seyfullah Gülakar, belediye başkan yardımcıları ve belediye meclis üyeleriyle birlikte davetliler katıldı.

Aziziye Belediyesi Konferans Salonu'nda 4 gün boyunca süren 32 saatlik yüz yüze eğitimde; girişimcilik özelliklerinin sınanması, iş fikri geliştirme ve yaratıcılık egzersizleri, İş planı kavramı ve öğeleri, iş planı öğelerinin pekiştirilmesine yönelik atölye çalışmaları, iş planının yazılması ve sunumunda dikkat edilecek hususlar konusunda kursiyerlere bilgiler verildi.

ÜRETİME VE İSTİHDAMA KATKI SAĞLAYACAK HER PROJENİN ARKASINDAYIZ

Üretim ve istihdama katkı sağlayacak her türlü projenin destekçisi olduklarını belirten Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan,"Türkiye Gençlik Vakfı Erzurum Temsilciliği'nden kardeşlerimiz, girişimcilik kursu fikriyle bize geldikleri zaman, girişimciliğin ülkemiz ve bölgemiz açısından ne denli önemli olduğunu ve bu anlamda iş hayatına atılmak isteyen kardeşlerimizin KOSGEB desteklerinden yararlanabilmeleri için öncelikle bu belgeye sahip olmaları gerektiğini ve bizim de bu projenin içerisinde yer almamız gerektiğini söyledik.

ÖNEMLİ OLAN GİRİŞİMCİLİK RUHUYLA HAREKET ETMEK

Önemli olan girişimcilik belgesini almak değil bu belgeyi aldıktan sonrada girişimcilik ruhuyla hareket etmek olduğunu söyleyen Başkan Orhan, sözlerine şöyle devam etti: "İnşallah devletimizin sunmuş olduğu desteklerden faydalanarak, girişimcilerimizle birlikte bölgemizde yararlı olacak çalışmalara imza atacağız. Bu ve buna benzer projelere kapımız her zaman açık. Bunu özellikle belirtmek istiyorum. Gençlerin önünü açan ve fırsat tanıyan çalışmaları nedeniyle Türkiye Gençlik Vakfı Erzurum Temsilcisi Seyfullah Gülakar ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ediyorum."

KOSGEB BÖLGEMİZİN GÜZİDE KURUMLARI ARASINDA

Başkan Orhan, "KOSGEB bölgemizde faaliyet gösteren güzide bir kurumumuz. Bu kurumumuzla birlikte güzel çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Vermiş olduğumuz girişimcilik kursundan, özellikte yeni iş kuran girişimciler ve mevcut KOBİ'lerimizin olabildiğince fazla faydalanması bizim en büyük arzumuz. Dolayısıyla bu anlamda yerel yöneticiler olarak bizler üzerimize düşen her türlü görevi yapmaya hazır olduğumuzu bir kez daha belirtmek istiyorum. Ekonomimize katkı sağlayacak, özellikle ilimizde ve ilçemizde istihdam alanı oluşturacak her türlü proje önceliklerimiz arasında yerini almaktadır. Bizimle bu anlamda işbirliği yapan ve projeye destek olan KOSGEB Erzurum Merkez Müdürlüğü yetkililerine teşekkür ediyorum. Sertifika almaya kazanmış kardeşlerimize de hayırlı olsun dileklerimizi iletiyorum." şeklinde konuştu.

Törende bir konuşma yapan TÜGVA Erzurum İl Temsilcisi Seyfullah Gülakar, Aziziye Belediyesi ve KOSGEB ile birlikte anlamlı bir proje gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Gülakar, girişimcilik anlamında yeteneği olan ve hayallerini gerçekleştirme imkânı bulamamış her kesime hitap eden kursun, bölgenin kalkınmasına ve istihdam ile üretime önemli katkı sağlayacağına dikkat çekti.

Gülakar, "KOSGEB'ten alınan girişimcilik eğitimiyle birlikte, önemli de bir sermaye desteği sağlanacak. Kendi işinin patronu olmak isteyen kardeşlerimizin de bu anlamda önünü açmış olacağız. Bizimle birlikte bu projenin gerçekleşmesini sağlayan Aziziye Belediye Başkanımız Muhammed Cevdet Orhan ve KOSGEB yetkililerine teşekkür ediyoruz" dedi. Tören birlikte çektirilen toplu fotoğrafından ardından son buldu.
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.