• BERARD HABER DETAY
Erzurum Haber Girişi : 13 Temmuz 2013 00:30

Bagajda kadayıf dolması!

Ramazanda iftar sofralarının vazgeçilmezi olan kadayıf dolması öylesine yoğun bir ilgi görüyor ki, talebi karşılamak için girişimci ruha sahip esnaflar da farklı yöntemlerle satış gerçekleştiriyor.
Erzurumajans-Cem Bakırcı'nın haberi-Ramazanda iftar sofralarının vazgeçilmezi olan kadayıf dolması bu ramazanda da büyük ilgi görüyor.

Erzurum'da çok sayıda kadayıf dolması imalatçısı bulunmasına rağmen yoğun talebi fırsat bilen girişimci ruha sahip esnaflar da farklı yöntemlerle kadayıf dolmasınının satışını gerçekleştiriyor.

Evinde kadayıf dolmasını hazırlayıp, özel aracının bagajında cadde cadde, sokak sokak dolaşan uyanık esnaf da talebi karşılamakta güçlük çektiğini söylüyor.

Tanesini bir liradan sattığı kadayıf dolmalarının kapış kapış edildiğini ifade eden uyanık satıcı, "Genellikle Gürcükapı merkezinde satış yapıyorum.

Zaman zaman da şehrin değişik semtlerini sokak sokak geziyorum.

Satışlar umduğumdan da iyi gidiyor. Özellikle kadayıfın ev imalatı olması daha da çok ilgi çekiyor" diye konuştu.
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • nazan gedik 01 Ocak 1970 02:00

    şerbeti nasıl....kadayıfın sahtesi olurmu ?sn erzurumajans yöneticileriiii

  • mehmet ay 01 Ocak 1970 02:00

    erzurum işi olmuş...

  • Kursat Yemenlice 01 Ocak 1970 02:00

    Benzinlimi,,,! LPG`LİMİ....Ben den bu kadar...Cem Bakırcı, sağlıklı yaşam adına güzel sorumluluk örneği bir haber ...tebrikler....