• BERARD HABER DETAY
Siyaset Haber Girişi : 31 Ocak 2023 16:49

Bahçeli: Açık hesap 14 Mayıs'ta sandıkta görülecektir!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM'deki grup toplantısında konuştu. Bahçeli İsveç'teKur'an-ı Kerim yakılmasına tepki göstererek İsveç'in NATO üyelik sürecinin dondurulması gerektiğini söyledi.

Finlandiya'nın NATO üyeliği sürecini de değerlendiren Bahçeli, bu konuda Cumhurbaşkanı Erdoğan ile aynı fikirde olduklarını belirterek üyelik için yeşil ışık yaktı.

 

"Kiralık anket şirketleri, Amasya'ya baktınız mı?"

 

Cumhur İttifakı'nın oy oranında düşüş yaşandığını söyleyenler olduğunu belirten Bahçeli, bu sözlere yönelik eleştirilerde bulunarak, "Millet ve vatan uğruna kendi bindiği gemiyi denizin ortasında yakacak kadar kaygıyı ve korkuyu yenmiş bir davanın mensuplarını elinde kibrit kutusuyla tehdit etmeye çalışan densizler vardı. Ağızlarından salyalar aka aka istifa edip gidenlerden bahsediyorlardı. Oyumuzun düştüğünü iddia ediyorlardı. Bir yalana bin yalan ekleyip algı operasyonlarıyla üzerimize geliyorlardı. Türklüğün Anayasa'dan çıkarılmasına hazırlık yapan, PKK'ya mütareke çağrısını silahlara veda kisvesiyle açıklayan, Türkiye'yi zalimlerin kafesine hapsetmek için tertip içinde olan ne kadar kokuşmuş zihniyet sahibi ve ar damarı çatlamış siyasetçi varsa Cumhur İttifakı'nın zayıfladığını, kan kaybettiğini koro halinde söylüyordu. Bu cürüm ve müfteri güruhuna gerçekten de yuh olsun, yazıklar olsun, bu vatanın ekmeğini yiyip de Türk düşmanlarının vaatlerine kendini satanlara da her şey haram olsun.

 

 

Sanıyorum bunların hepsi Amasya'yı görmüştür. Tahmin ediyorum Amasya'dan ders almışlardır. Herhalde Amasya'daki heybetten küçük dillerini yutmuşlardır. Milliyetçi Hareket Partisi'ne kucak açan on binlerce vatandaşımızın muazzam coşkusuna cümle alem şahit olmuştur. Amasya Genelgesi'nin ruhuyla birleşip bütünleşen Milliyetçi Hareket Partisi zillete düşenleri yine şaşırtmış ve ters köşeye yatırmıştır. Vaktimiz olsa şerefin ne demek olduğunu hece hece anlatırdım, ancak kaybettikleri bir değerin ne olduğunu dinlemenin bunlara oldukça ağır geleceğinin de farkındayım. Kiralık anket şirketleri Amasya'ya baktınız mı? MHP'yi sosyal medya kumpaslarıyla infaza kalkışan namussuzlar Amasya'nın şahlanışını izlediniz mi? Henüz yeni başlıyoruz, alayınızı birden çılgına döndüreceğiz. 14 Mayıs 2023 tarihine kadar konuşacaklarını konuşsunlar, sonra sıra Türk milletine gelecektir" ifadelerini kullandı. İHA 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • Adem tatlı 01 Şubat 2023 08:18

    Sen Sinan ateşin ve ülküdaşın Muhsin beyin katilkeri peşine düşmedin. Türkistan?da binlerce Türk zulüm altında onların peşine düşmedin 14 mayısta İsveç?im peşine mi düşeceksin niye şimdi düşmüyordun peşine niye 14 mayısı bekliyorsun. Ayıp ayıp bu iş püskübvite benzemez.