Siyaset Haber Girişi : 05 Mart 2016 16:51

Bakan Ala: Türkiye'yi geriye çekmek isteyenlerin önünde duruyoruz

İçişleri Bakanı Efkan Ala, Silopi'deki vatandaşın gözündeki umut ve pırıltıyı gördüklerini söyledi.
Erzurumajans-İçişleri Bakanı Efkan Ala, Silopi'deki vatandaşın gözündeki umut ve pırıltıyı gördüklerini söyledi.

Memleketi Erzurum'daki ziyaretleri kapsamında Olur ilçesine gelen Ala, demokrasinin önüne kazılan çukurları kapattıklarını belirterek, "Silopi'de vatandaşlarımız ümitle Türkiye'nin geleceğine odaklanmış durumdalar. Türkiye'de bu istikrarı ve demokratik adımların kendilerine ne kadar dokunduğunu biliyorlar. Silopililerin gözlerinde umut ve pırıltı gördük. Biz de derhal orada yapılacak her şeyi geciktirmeksizin vatandaşların hizmetine sunacağımızın müjdesini verdik. Vatandaşımızın Türkiye'ye olan inancını, Türkiye'nin bütünlüğüne olan inancını biliyoruz. Orada problemleri çıkaranları vatandaşlar elinin tersiyle itiyor. Çözüm üretenlerin hep yanında oluyorlar. Biz de onlardan aldığımız gücü onlara hizmete dönüştüreceğiz. Orada da çok güzel gelişmeler görüyoruz. Teröristlerden arındırılmış her bir sokak vatandaşlarımızın sevinciyle karşılanmış durumda. Orada terörle mücadele eksiksiz devam ediyor. Bazı çukurlar kazılmış durumda. Yani belediyeler vatandaşlardan oy aldıkları zaman onlara sokak yaparlar çukur kazmazlar. Demokrasinin önüne kazılan bu çukurların milletin önüne kazılan bu çukurları kapatıyoruz. Bomba düzenekleri güvenlik güçlerimizce ortadan kaldırılıyor ve milletimize yaşanılabilir bir ortamı sunuyor" dedi.

"VATANDAŞ, TERÖRİST AYRIMINI KUYUMCU TERAZİSİ HASSASİYETİYLE YAPIYORUZ"

Terörün amacına ulaşamayacağının ifade eden Bakan Efkan Ala, "Bu dönemde umut ediyorum ki Türkiye bu duruşuyla bu meseleyi de çözecek ve yoluna devam edecektir. Terörün bizim yolumuzu kesmesine asla izin vermeyeceğiz. Vatandaşla terörist ayrımını da biz 2002'den beri en hassas bir kuyumcu terazisi hassasiyetiyle yapıyoruz. Bu da bazen zaman kaybına neden oluyor. Sokağa çıkma yasakları uzun sürüyor. Çünkü biz masum vatandaşlarımızın teröristlerle ayı kefeye koyulmasına karşıyız. Millete hizmet yoluna devam ediyoruz. Türkiye'yi geriye çekmek isteyenlerin önünde engel olarak duruyoruz" diye konuştu.

Efkan Ala, vefat eden Olur İlçe Başkanı Nihat Albayrak'ın kızın evine giderek taziye ziyaretinde de bulundu.
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.