Siyaset Haber Girişi : 24 Mayıs 2015 17:13

BBP Lideri Destici: Bunlar Öcalan'ı serbest bırakacaklar

BBP Lideri Destici: Bunlar Öcalan'ı serbest bırakacaklar
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Öcalan'ın serbest bırakılacağını söyledi.
Erzurumajans-BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Öcalan'ın serbest bırakılacağını söyledi.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ve Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, Erzurum'da miting düzenledi.

İstasyon Meydanı'nda düzenlenen mitingde ilk olarak Milli İttifak'ın Erzurum Milletvekili adayları tanıtıldı. Daha sonra merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın oğlu Milli İttifak Mardin Milletvekili adayı Ahmet Özal, bir konuşma yaptı.

Özal, "Erzurum'da sanayinin bittiğini, hayvancılığın bittiğini gördüm. Erzurum halkı AK Parti'ye 13 yıldır destek veriyor ama karşılığında ne almış benim gördüğüm pek bir şey almış. Ben 2012 siyaseti bırakmıştım niye geri döndüm Türkiye'nin gidişatını kötü gördüğüm için. Güneydoğu'da insanları devletten uzaklaştırmışlar. Ben bu anlayışa karşıyım. Türkiye Doğu ve Batı olarak bir bölünmeye birileri hazırlıyor.

Bunların dediği Başkanlık sistemi Türkiye'yi doğu, batı diye ayıracaktır. Takım tutar gibi parti tutmayın" dedi.

Daha sonra halka hitap eden BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, 7 Haziran seçimlerinde Milli İttifaka destek istedi.

Destici, AKP ve BDP'nin kayıkçı kavgası yaptıklarını iddia ederek seçimlerden sonra aynı düzen devam ederse Öcalan'ı serbest bırakacaklarını söyledi.

Destici, şöyle konuştu:
"Allahın izniyle milli devleti kuracak sizsiniz. Selam sizlere. Alperenlerle, Mücahitlerle gurur duyuyorum. Rabbim yar ve yardımcınız olsun. Erzurumlu kardeşlerim. 7 Haziranda ülkemiz seçime gidiyor. Öncelikle bu seçimin huzur ve barış içerisinde geçmesini temenni ediyorum. Biz edep, ahlak, siyasi nezaket içerisinde gerçekleri söylemeye devam edeceğiz. Ülkemizin içinde bulunduğu şartlar içerinse baktığımızda büyük bir manevi çöküntü içerisinde olduğunu görüyoruz. Biz bu manevi çöküntüye karşı milli ittifakımız gerçekleştirdik. Biz herkes adalet eşit olsun diye milli ittifakımız gerçekleştirdik. Biz herkes bu vatanda kardeşçe yaşasın diye milli ittifakı birleştirdik. Özellikle MHP'nin de bu ittifakta olmasını istedik. Onlar olmadı. Şu anda TBMM'de temsil edilen 4 tane parti var. Her tarafta bu düzenin sürmesine gayret var. Bu düzen sürerse adaletsizlik devam eder. Bu vurguncu düzeni bizimle birlikte değiştirmeye var mısınız?. Buz düzenle herkes kaybediyor. Ama mutlu bir azınlık kazanmaya devam ediyor. Pastanın büyük payını iktidar alıyor. Muhalefet partilerde bu pastadan pay alıyor. Bunlar anlaşmalı kayıkçı kavgası. Bunlar anlaştı seçimlerden sonra aynen devam edecekler. Başbakan Yardımcısı ne diyor Demirtaş'a senin kardeşin dağda. Sen bilmiyor musun bunları onlarla görüşürken, müzakere ederken. Bunların bir ucunun dağda bir ucunun siyasette olduğunu. PKK'lıllarla, bunların siyasi uzantılarıyla olan görüşmeleriniz itiraf edin. 13 yıldır iktidardalar. Anayasayı tek başına değiştirecek oyları verdiniz mi. Verdiniz. Peki şuana kadar niye değiştirmediler. Apo'yu serbest bırakacaklar. Burada onlar manevi büyükleri yuhalattılar. Biz kimseyi yuhalatmayacağız. alternatif arayanlar sizin alternatifiniz arıyorsanız Milli İttifak burada. Bu vurguncu düzenden kurtulmanın yolu Milli İttifak. CHP, konuşmaya gerek yok. MHP millet sizinle yürüdü ne yaptınız bıraktınız AKP'ye. Bunlar Angus ithal ediyorlar. Angus adam Angus ithal eder. Bakara makara diyen bakanlar. Bunları hep bunlarda gördük."

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak ise barajı aşmak için seçmenlerinden oy istedi. Kamalak, "Sen gerçekten doğruların bu barajı aşmasını istiyor musun? Barajı aşmak için neye ihtiyaç var, oya. Oy ver ki, geçsin o zaman barajı. Tereddüdün varsa oy ver. Gel diyoruz bir oyla. Yeni bir düzen kuralım, hakkı temin edelim ve adil bir düzen kuralım. Bu hak nizamın, adil düzenin kurulması için bir oyla sende destek ver" diye konuştu. Kamalak, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Dadaşlarım hoş geldiniz. Biz geliyoruz Allah'ın izniyle yanlışları düzeltmek için. Karadayı mağdurları sizlerinde mağduriyetini biliyoruz. Onu da düzeltmeye geliyoruz. Ben Dadaşlarımla gurur duyuyorum. Yiğitleri beyler değil analar doğurur. Selam olsun analara. Erzurum kilidi İslam'ın mülkü İslam'ın Mevla'ya emanet olsun Erzurum. AK Partili kardeşlere sesleniyorum. Erzurum'da yolları kapattınız da gönüllere giden yolları nasıl kapatacaksınız. Efendim Mursi için maraton yarışı düzenlemişler. Kentin dört bir yolunu kapatmışlar. Milli İttifaktan Milli İktidara yürüyüşün müjdesini veriyoruz bugün buradan. Biz ananı iki evladıyız. Ayrılıkta azap birlikte rahmet vardır dedik bu birlikteliği gerçekleştirdik. Erzurum 20 ilçesiyle bugün buraya akın akın gelmiş. İşte hodri meydan. Yeniden büyük Türkiye'nin kurulması için Milli İttifak."
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • alperen 01 Ocak 1970 02:00

    bu kadar taraf tutmak olmaz miting yapılmış manşet haberde yok öbürleri gülze haber yapıyorsunuz takipçiniz olarak üzüldüm

  • cok gec 01 Ocak 1970 02:00

    Anlasilan bu secimde insanlar doğruyu göremeyecek.is işten geçmiş olacak ama ne fayda.

  • cok gec 01 Ocak 1970 02:00

    Anlasilan bu secimde insanlar doğruyu göremeyecek.is işten geçmiş olacak ama ne fayda.