• AKTAŞ
Siyaset Haber Girişi : 14 Ocak 2012 16:46

BDP'den operasyonlara tepki

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Erzurum İl Başkanı Rıza Güler, Türkiye'de üç yıldan beri yaşanan operasyonları eleştirdi.
Erzurum Ajans-Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Erzurum İl Başkanı Rıza Güler, Türkiye'de üç yıldan beri yaşanan operasyonları eleştirdi.

İl Başkanı Rıza Güler, parti il binasında yaptığı basın açıklamasında BDP Van eski Milletvekili Fatma Kurtulan'ın gözaltına alınmasının demokrasiye uygun olmadığını ileri sürdü. Hukukun çiğnendiğini savunan Güler, "İki gün önce Ankara'da yapılan güvenlik zirvesi sonrası bu operasyonun gerçekleştirilmesi bir kez daha göstermiştir ki, bu operasyonlar yargının değil, siyasi iradenin karar verdiği ve devreye koyduğu, düğmeye bastığı siyasi operasyonlardır. Bu operasyonların hukukla hiçbir bağı
b
ulunmamaktadır. Diyarbakır Milletvekilimiz Leyla Zana'nın Ankara'daki evinin kapısının kırılarak zorbalıkla içeri girilmesi, Türkiye'de hukukun ne denli ayaklar altına alındığının çok açık bir göstergesidir" dedi. 
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.