İlçeler Haber Girişi : 04 Mayıs 2021 23:52

Beşeri ve Sosyal Bilimler Fakültesi'ne yeni bölüm açıldı

Beşeri ve Sosyal Bilimler Fakültesi'ne yeni bölüm açıldı
Oltu Beşeri ve Sosyal Bilimler Fakültesi'ne işleteme bölümüne 40 öğrenci alınıyor.

Erzurumajans-YÖK tarafından, Atatürk Üniversitesi Oltu Beşeri ve Sosyal Bilimler Fakültesi bünyesindeki İşletme Bölümüne 40 yeni öğrencinin kabul edilmesi uygun görüldü. 28 Nisan'daki Yükseköğretim Genel Kurul toplantısında alınan karar göre, Atatürk Üniversitesi Oltu Beşeri ve Sosyal Bilimler Fakültesi bünyesinde bulunan İşletme Bölümüne 40 öğrenci alınması uygun görüldü.


Böylece, fakülte bünyesinde bulunan Bankacılık ve Finans ile Sosyal Hizmet bölümlerinin yanı sıra İşletme Bölümüne de alınacak öğrencilerin ardından fakültenin toplam öğrenci sayısı da artacak. Fakülte bünyesindeki bir diğer bölüm olan Maliye Bölümüne ise öğrenci alınması için çalışmalar sürüyor. Açılacak yeni bölümlerle Oltu beşeri ve sosyal bilimler fakültesi doğunun yıldızı olacak.
Oltu Beşeri ve Sosyal Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cavit Yeşilyurt, “Fakültemize yeni bir bölüm açılmasının mutluluğunu yaşıyoruz Atatürk Üniversitesi Oltu Yerleşkesi içerisinde birkaç bölüme dahi ev sahipliği yapacak imkanımız mevcut yeni açılacak bölümümüzde her şeyimiz hazır hiçbir sıkıntı çıkmadan bölümümüzde eğitim vermeye hazırız.


Fakültemiz bünyesindeki İşletme Bölümüne öğrenci alınması hususunda YÖK Başkanımız Sayın Prof. Dr. Yekta Saraç ile YÖK üyeleri başta olmak üzere, Atatürk Üniversitesi Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Ömer Çomaklı'ya çok teşekkür ederim. İlçemize hayırlı ve uğurlu olsun" dedi.

Yorum Yaz
 • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
 • Fikri Takip 11 Mayıs 2021 07:12

  Gençleri oyalama bölümü, işsizler ordusuna 40 üye daha.. Büyük hizmet doğrusu. Cağ kebabı pişirme bölümü açsanız bölgeye daha faydalı olurdu.

 • Vedat Karataş 10 Mayıs 2021 00:49

  Offf gördün hizmeti. Vay be demek işletme bölümü. Ne ilim adamları, ne işletmeci, ne muhteşem finansal danışmanlar yetişir şimdi.

 • Ersin türk 09 Mayıs 2021 22:06

  Çöp bir bölüm.

 • Nurullah Y. 05 Mayıs 2021 00:21

  Çok lazımdı. Merkezdeki fakültede kim var da orafa olacak.