Erzurum Düzenleme Tarihi : 18 Nisan 2022 20:28 Haber Girişi : 21 Mart 2022 11:29

Bilkent öğrenci alacak

İhsan Doğramacı Vakfı Erzurum Özel Bilkent Laboratuvar Okulları, lise hazırlık sınıfına sınavla, 2022-2023 eğitim öğretim yılı için öğrenci alıyor. Başvurular için son tarih 22 Nisan 2022. 

ERZURUM AJANS - Yalnız Türkiye’de değil dünyada da örnek gösterilecek bir eğitim merkezi olmak üzere kurulan İhsan Doğramacı Vakfı Erzurum Özel Bilkent Laboratuvar Okulları lise hazırlık sınıfına sınavla 2022-2023 eğitim-öğretim yılı için öğrenci alacak.

 

Öğrenci alımları; kısmi burslu, ücretli ya da tam burslu olacak şekilde gerçekleşecek.İhsan Doğramacı Vakfı Erzurum Özel Bilkent Laboratuvar Lisesi hazırlık sınıfı giriş sınavlarına katılabilmek için; 2021-2022 eğitim-öğretim yılında Milli Eğitim Bakanlığı Ortaokullarında 8. sınıf öğrencisi olmak, 5, 6 ve 7. sınıflar ile 8. sınıf birinci dönem sonu itibarı ile 100’lük puan sistemine göre 80 puan ve üzeri ortalamaya sahip olmak gerekmektedir. 


Gerekli belgeler
 

Başvuru için gerekli belgeler olarak aday öğrencinin nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi, üç adet yeni çekilmiş vesikalık fotoğraf istenirken, lise hazırlık sınıfı başvuruları için ayrıca öğrencinin 8’inci sınıfta öğrenim gördüğü okulundan 5,6 ve 7’nci sınıflar ile 8’inci sınıf birinci dönemine ait ortalamasını gösteren belge gerekiyor.

 

Başvurular 28 Mart 2022 Pazartesi günü saat 09.00’da başlayacak olup, 22 Nisan 2022 Cuma günü, saat 16.30’da sona erecektir. Başvuruları yukarıda belirtilen tarihler arasında www.bels.bilkent.edu.tr web sitesinden günün her saati online olarak yapabileceği gibi, başvuru merkezinden de gerçekleştirebilecek.  Başvuru merkezi, işlemler için haftasonu hariç, her gün 08.30-16.30 saatleri arasında yapılabilecek. 
 

Giriş sınavı 28 Mayıs 2022 Cumartesi günü 10:00-13:30 saatleri arasında okulun yerleşkesinde gerçekleştirilecek. 
 

Önemli bilgilendirme 
 

Okul yönetimi bazı konularda velileri uyardı: Başvurular ücretsizdir. İlgili giriş ve bursluluk sınavı, Türkçe, İngilizce, Matematik, Fen Bilimleri ve Genel Yetenek testlerinden oluşmaktadır. Anne veya babadan en az birisinin kesin kayıt tarihi itibariyle Erzurum merkezde ikamet etmesi zorunludur. Online başvuru yapan öğrenci ve velilerin başvuru merkezine, istenen belgeleri lise hazırlık başvuru tarihleri dikkate alınarak başvuru sürelerinin bitimine kadar ulaştırmaları ve aday öğrenci kimlik belgelerini almaları gerekmektedir. Aday öğrenci kimlik belgesini teslim almayan öğrenci veya velilerin başvuruları geçersiz sayılacaktır. 

 

 

 

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.