Siyaset Haber Girişi : 08 Mart 2019 12:30

Binali Yıldırım FOX TV'de projelerini açıkladı

FOX TV'de gazeteci İsmail Küçükkaya'nın programına konuk olan AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, projeleriyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
Erzurumajans-FOX TV'de gazeteci İsmail Küçükkaya'nın programına konuk olan AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, projeleriyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. "Parasal bakımından en büyük proje metro. Ama benim daha çok ilgimi çeken, yeşil ağ projeleri" diyen Yıldırım, İstanbul'da yatay mimarinin zorunlu tutulacağını açıkladı.

AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, gazeteci İsmail Küçükkaya'nın sunduğu Çalar Saat Programı'na konuk oldu.

İstanbullunun kendisinden pek bir şey istemediğini söyleyen Yıldırım, "Bizler senin, trafik proglemimizi, ulaşımla ilgili problemlerimizi çözeceğinizi biliyoruz dediler. Senin gençlerle ilgili projelerini bilmek istiyoruz diyorlar. Çok yoğun bir ilgi var. insanlarla çok haşır neşir oluyorum, bu da beni mutlu ediyor" diye konuştu.

Yıldırım'ın konuşmasından satır başları şöyle:

"İstanbullu pek bir şey istemiyor benden. Bizler senin, trafik proglemimizi, ulaşımla ilgili problemlerimizi çözeceğinizi biliyoruz dediler. Senin gençlerle ilgili projelerini bilmek istiyoruz diyorlar. Çok yoğun bir ilgi var. insanlarla çok haşır neşir oluyorum, bu da beni mutlu ediyor.

KÜRTLERDEN OY ALABİLECEK Mİ?

"(Kürtlerin Yıldırım'a oy vermeye eğilimli söylemi) Bunun arkasında HDP'nin CHP'yi destekleyeceğini açıklaması olabilir. Ben bütün İstanbullunun oylarına talibim. Kimsenin oyu bir başkasının cebinde değil. Ben bütün kesimlerden oy alabileceğimi düşünüyorum. Bu şehirde yaşayanları ayrıştırmanın bir anlamı yok. Hizmet herkese lazım. Hizmette siyaset olmaz.

"Parasal bakımından en büyük proje metro. Ama benim daha çok ilgimi çeken, yeşil ağ projeleri. Silivri'den Tuzlaya'da kadar İstanbul'un dereleri var. Bu dereleri, kuzey İstanbul'un 5'te 4'ü yeşil. Yerleşim E5 ile E6 arasında. Sorun da bu zaten. Doğu batı istikâmetinde trafik var. Biz kuzey ile güneyi birbiriyle buluşturacağız.İSTANBUL'DAKİ BETONLAŞMA

"Olan olmuş. Yatay mimari istanbullular bize yetki verirse özendirilecek hatta mecbur tutulacak.

Siz Belediye Meclislerinde kavga olduğunu gördünüz mü? Büyük millet Meclis'inde kavga var. Bu işin yolu belli. Şahsa özel sipariş üzerine imar planı benden geçmez.

İmar disiplinine ihtiyaç var. Sizden geçenleri başka bir yerden yaparsak o zaman sıkıntı. Buna da çalışacağız, Ankara ile yapacağız."
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.