Bir daha olmasın!

Geçtiğimiz hafta sonu Erzurum’da birinci gündem maddesiydi davul zurna ile karşıladığımız Ukraynalı turistlere kayağı yasaklamamız.

 

Özellikle Erzurum Ajans’tan arkadaşımız Onur Sağsöz’ün haber ve yorumları ile edindiğimiz bilgiler eşliğinde kış turizminde adeta kaş yaparken göz çıkarıverdik. Pandemi dönemi gerekçe gösterilerek gelen turistlerin kayak yapmaktan alıkonulması ve bu konuda katı tedbirlerin alınması doğrusu hiç hoş olmadı.

 

Çok sayıda eleman da istihdam eden otellerin de durumu dikkate alınmamış olması inanılmaz moral bozukluğuna yolaçtı. Antalya’da ki turistlerin denize girebildiği bir dönemde hem de daha yoğun ve ciddi mesafenin korunabildiği kayağa böyle mesafe gösterilmesi, sadece biz kamuoyunu değil, elbette ki turistlerin de dikkatini çekti. Kaldı ki kış turizmi diyor, başka bir şey demiyorken oluyor bu işler.

 

Hele de Büyükşehir Belediyesi’nin bile Konaklı’da trilyona varan bir otel yaptırdığı ve hizmete soktuğu bir dönemde bu yaşananlar hiç olmadı.  Turizme böyle bakılacaksa onca masrafa ne gerek var, değil mi? Dileriz geçen hafta sonu yaşanan olumsuzluklar tekerrür etmez, böylesine bir mevzu bir şekilde hal çaresine bakılır da turistlere daha fazla ayıp olmaz!


TUTTUĞUM BABA SÖZLER: Yanlış düşün, bu sorun değil. Ama her zaman kendin düşün!( Gotthold Ephraim Lessing)

DUVARIN DİLİ: Elbette borç yiğidin borcudur. Kamçısı deyip kandırma!

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.