Erzurum Haber Girişi : 10 Temmuz 2019 12:30

Biz ne diyoruz sen ne diyorsun THY?

Biz ne diyoruz sen ne diyorsun THY?
Uçak bilet fiyatları ve sefer sayılarının yetersizliği konusunda THY’nin 'evlere şenlik' açıklaması pes dedirtti.
Erzurumajans-Onur SAĞSÖZ-Uçak bilet fiyatları ve sefer sayılarının yetersizliği konusunda THY’nin ‘evlere şenlik’ açıklaması pes dedirtti. Uçuşları durdurulan Boeing 737 MAX tipi uçakları gerekçe gösteren THY, bilet fiyatlarındaki çifte standart başta olmak üzere Erzurum’a yakın noktalardaki sefer sayılarının yüksekliğine cevap veremedi.

TWEET ATMAK DIŞINDA NE YAPTINIZ?

Erzurum Ajans’ın sıkı takibiyle kent gündemindeki sıcaklığını koruyan uçak bilet fiyatları ve sefer sayılarının yetersizliği konusunda siyasiler sınıfta kaldı. Twitter atmak dışında sağlıklı hiç bir bilgi ya da sonuç alamayan siyasilerden sonra Türk Hava Yolları (THY), kamuoyundan gelen baskılar karşısında bir açıklama yaptı. Ancak açıklamada Erzurum’un bu önemli sorununun çözümüne dair tek satır yer almadı.

İŞTE O AÇIKLAMA

“Değerli yolcularımız bilindiği üzere tüm dünyada Boeing 737 MAX tipi uçakların operasyonları durdurulmuştur. Bu sebeple filomuzda bulunan Boeing 737 MAX tipi yolcu uçaklarımız uluslararası sivil havacılık otoritelerinden gerekli uçuş onaylarının iletileceği tarihe kadar uçuş operasyonlarını gerçekleştirmeyecektir. İlgili uçakların sefere verilme tarihleri Ağustos ayına ertelendiği için elimizde olmayan sebeplerle uçuşlarımızı iptal etmek zorundayız. Tüm bilet değişiklikleri iptal ve iade kuralları çerçevesinde yapılacaktır. Gerekli onayların iletileceği tarihe kadar planlanan bazı seferlerimizde değişiklikler yaşanabileceğini bildirir, anlayışınız için teşekkür ederiz.”MERAK EDİLEN SORULAR?

Erzurum’un sorununu anlamak istemedikleri her satırından belli olan bu açıklamadan sonra şu soruların cevabı merak konusu oldu.

1- Erzurumlular neden diğer şehirlere kıyasla daha yüksek bilet parası ödüyor?

2- Erzurumlular 737 MAX tipi uçakların seferden çekilmesinden önce de bu fiyatları ödemiyor muydu?

3- Bu uçakların seferden çekilmesine rağmen neden Erzurum’a yakın olan Erzincan ve Trabzon’daki sefer sayılarında bir değişme olmadı?

4- Bir kültür ve turizm şehri olan Erzurum’a yaz aylarında uyguladığınız bu politika nedeniyle kentin bu anlamdaki ekonomik kaybını biliyor musunuz?

5 - Bu uygulamanız ne zamana kadar devam edecek ve Erzurumlular ne zaman Trabzon ya da Erzincan tarifesinden yararlanabilecek?

6- Kış turizmindeki potansiyeliyle öne çıkan Erzurum’da Aralık-Mart dönemindeki bilet fiyatları ve uçak sefer sayıları nasıl olacak?

7- Şu an Erzurum’a reva gördüğünüz bu uçuş politikasını Kayseri’ye, Bursa’ya ya da Antalya’ya yapabilir misiniz?

OKUYUCULARIMIZIN ve TAKİPÇİLERİMİZİN DİKKATİNE!

Uçak bilet fiyatları ve sefer sayılarının çözümü noktasında günlerdir sürdürdüğümüz yayınlara destek olmak isterseniz bu konudaki görüşlerinizi ‘yayınlanmak’ üzere [email protected] adresine gönderebilirsiniz.
Yorum Yaz
 • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
 • Dadaş Serhat 01 Ocak 1970 02:00

  Ne tepki veriyoruz ne de tepki göstermeyi biliyoruz. Allah rıza için Erzurum Valisi yada siyasilerimiz bu konuda ne tür çalışma yapıyor bunu bilen varmı? Yazık bu memleketin insanlarına Ankara Erzurum arası 1 kişilik otobüs bileti 125Tl yine birileri rant peşindedir kesinlikle.

 • Dadaş Murat 01 Ocak 1970 02:00

  Herşeyi siyasetçilerden bekleyen başka bir şehir var mi merak ediyorum.

 • Yağız Efe 01 Ocak 1970 02:00

  Bu yöneticilerden hiçbir şey olmaz Erzurumdaki hiçbir koltuğu hak etmiyorlar

 • dadoo 01 Ocak 1970 02:00

  Tebrik ederim çözümün çok iyi ama burda olan yine vatandaşa olmuyor mu

 • murat akın 01 Ocak 1970 02:00

  Türk Hava Yollarında Boeing 737 MAX tipi yolcu uçak sayısı 12 adetti. Bu uçakların uçuşlarını Tüm illere göre bir oranla yaparsak Erzurum’un etkilenme sayısı 55 günde bir defa bu uçaklar ile uçuşun yapılmaması sonucunu doğurur. Kısacası iptal edilen sefer sayısı bahanesi tamamen palavradır. Sahipsiz Memleket sözünü hatırlatmaktan geçmeyeceğim

 • Allah’a emanet erzurum 01 Ocak 1970 02:00

  Siyasilerin çok önemli işleri var böyle işlerle oyalamayın onlar vatanı kurtarıyor senin derdine bak belediye bşkları bilet kaç tl bilmezler muhasebe bilir

 • SD 01 Ocak 1970 02:00

  İlk kalkacak uçağın yanına tüm yolcular geçip ellerinde telefonlarla 30 dakika çekim yaparlar ve hiç biri uçağa geçmezse, uçak ya beklemek zorunda kalacak ya da havalanıp yolcuları da almadan gitmek zorunda kalacaktır. Her iki durum da medyaya yansır ve durumun ciddiyetini anlatabilmiş olursunuz