BONKÖRLÜĞÜNÜ GÖRÜN!

 • AKTAŞ

Sabrınıza sığınıyor ve tekrar yazıyorum ama bu kez özetle…

 

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay açıkladı:

 

Pandemi döneminde 138 bin vatandaşımıza 49 milyon liralık destekte bulunduk. İşyerleri kapanan esnafımızın kira ücretlerini sıfırladık. Bu süre içinde ücretsiz su kullanmalarını sağladık. Şimdi gel-al ve paket servis yapan 3 bin işletmeye billboardla tanıtım desteğinde bulunuyoruz.

 

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin açıkladı:

 

Esnafımıza 1500’er lira maddi destekte bulunduk. Ayrıca ‘esnafa destek halka şifa’ paketi dağıtımlarımız sürüyor. Bununla birlikte servis yapamayan işyerleri açılıncaya kadar esnafımızdan kira almayacağız.

 

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan açıkladı:

 

Esnafımızdan kira almıyoruz. Su borcu olan vatandaşlarımızdan tahsilât yapmıyoruz. Uzaktan eğitim gören çocuklarımız için tablet dağıttık. ‘Büyükşehir esnafın yanında’ projesiyle ilk etapta 1 milyon lira değerindeki 3 bin gıda paketini dağıttık. Desteklerimiz devam edecek.

 

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş açıkladı:

 

İşyerlerini kapatan esnafa yönelik gıda yardımı yaptık. Belediye alacaklarını erteledik, kira muafiyeti sağladık. Esnafa ait mesken su faturalarında yüzde 50 indirim gibi pek çok uygulamayı hayata geçirdik. Ayrıca belediye bünyesinde kurduğumuz esnaf.bursa.bel.tr adresiyle paket servis yapan işletmeler ve mahalle bakkallarını tek çatı altında toplayarak vatandaşlarımızın esnafa daha kolay erişimini sağladık. Kadın kooperatiflerine pozitif ayrımcılığımız, ulaşım zammını üç ay ertelememiz, özel halk otobüslerine verdiğimiz destek ve tüm bu çalışmalarımız 100 milyon liranın üzerinde.

 

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör açıkladı:

 

Öğrenci servisi esnafına yönelik hat ruhsatlarında yüzde 50 indirim yapıp, araç başına 1,375 liralık destek sağladık. Özel halk otobüslerine araç başına desteğimizi Ocak ayında 3 bin liraya çıkardık. Tüm bunlarla birlikte gıda kolisi yardımlarımız devam ediyor. Ayrıca kapalı olan işyerlerinden kira almadık.

 

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce açıkladı:

 

Ekonomik Destek Paketi kapsamında 15 milyonu bulan desteğimiz oldu. Toplu taşıma esnafına yönelik 1000’er liralık mazot kartlarını 1500 civarında esnafımıza verdik. Ayrıca kiralama, su faturaları ve benzeri yükümlülüklerden doğan borçların ertelenmesi ve faiz alınmaması konusunda önemli adımlar attık.

 

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın açıkladı:

 

Pandemi boyunca ulaşım esnafına 17 milyon liranın üzerinde destek verdik. Bunun dışında 30 milyon liralık ikinci bir destek dönemi başlattı. İşyerleri kapatılan ve muhtaç olduğu belgelenen esnafımıza Ocak, Şubat, Mart ayları boyunca 1000 lira destek vereceğiz. Dağıtacağımız esnaf kartı ile gıda, elektrik, doğalgaz ve su harcamalarını yapabilecekler.

 

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş daha geçen gün açıkladı.

 

Sosyal yardım alan vatandaşlar ile pandemi sürecinde işini kaybeden veya gelirinden olan sektör çalışanlarına yönelik 100 milyon TL’lik destek paketimiz hazır. Başkent Kart projesini hayata geçirdik ve 100 milyon liralık destek paketinden toplam 232 bin 351 aile yararlanacak.

 

(Kusura bakmayın ancak bu kadar özetleyebildim)

 

Hatay, Aydın, İzmir, Ordu, Bursa ve daha birçok şehrimiz…

 

Milyon liralık desteklerle şu süreçte başta esnafı olmak üzere vatandaşlarına ‘karınca kararınca’ sırt verdiler.

 

Oralarda hal böyleyken, gelelim bize.

 

Aylar sonra haber geldi.

 

Aynen şöyle;

 

“Erzurum Büyükşehir Belediyesi, pandemi nedeniyle iş yerleri kapanan esnaf ve iş yeri çalışanlarına alışveriş çeki desteği sağlayacak…”

 

Heyecan yapmayın!

 

500 bin TL.

 

Yanlış okumadınız. Hepi topu 500 bin TL.

 

Sekmen bir de açıklama yapmış: Esnaf kardeşlerimize ve çalışanlarına mahallelerimizde bulunan küçük ve orta ölçekli market ve bakkallarımızda kullanılmak üzere toplam 500 bin lira değerinde alışveriş çeki dağıtacağız. Böylelikle hem esnaf kardeşlerimize hem de mahallelerimizde bulunan bakkallarımıza ‘karınca kararınca’ destek olacağız. 

 

Bu 500 bin TL, Bakkallar ve Manavlar Odası, Öğrenci Servisleri Derneği, Emekliler Derneği, Lokantacılar Odası, Kantinciler Derneği, Konfeksiyoncular, İmalatçılar, Elbiseciler ve Tuhafiyeciler Odası, Otelciler ve Kahveciler Odası üyeleri arasında pay edilecek.

 

Yani kişi başı ortalama 150 - 200 TL düşecek.

 

200 TL!

 

Dalga geçer gibi değil mi?

 

İşte başkanımız bu kadar bonkör!

 

Kimse kusura bakmasın bu Erzurumluya verilen değerin göstergesidir.

 

Yandaş müteahhitlerin Büyükşehir üzerinden servet kazandığı şehrimizde Sekmen’in 200 TL’lik ‘çocuk harçlığı’ ayıbın ötesidir.

 

Gördünüz mü Sekmen’in bonkörlüğünü!

Yorum Yaz
 • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
 • HASAN DİLER 10 Mayıs 2021 12:45

  abdullah unuttun en büyük başkan değil bunlar bizim babamız diyecektin çünkü sizden ne istese vereceksiz yazmıyorum vereceklerinizi siz biliyorsunuz yalaka çıkarcılar

 • Abdullah Kaya 06 Mayıs 2021 18:16

  En büyük başkan Bizim (SEKMEN)BAŞKAN ????????

 • ERZURUM AJANS 06 Mayıs 2021 14:45

  Sevgili okurlarımızın dikkatine! Haber ya da köşe yazılarına yapacağınız yorumlarda 'Dadaş', 'Dadaşım', 'Erzurum' gibi mahreçler kullanılmayacaktır. Anlayışınız için teşekkür ederiz. Erzurum Ajans

 • HASAN DİLER 06 Mayıs 2021 13:00

  abdullah kaya da sekmenin peşinde koşup takla atan tayfadansın belli haklıdan bahsediyorsan doğru konuş erzurumspor çokda umrumda allah hepsinin belasını versin benim paramı niye o salaklara dağıtıyor konuş abdullah sekmen kim ki kimin parasıyla özel uçak kiralıyıp topçuları götürüyor benim param allah hepsinin belasını versin hakkım helal zıkkım olsun inşallah ölmez kim hakkımızı çalışıyor ve onları savunuyorsa sürüm sün sürünsün onur bey en güzelini yazıyor.

 • Metin keçeli 06 Mayıs 2021 12:38

  Acaba bu desteği kimler aldı ? İkiyüz TL iyi para bozdur bozdur harca

 • Cafer Yılmaz 05 Mayıs 2021 21:22

  Ceketini assa kazanır ...bilinçlidir Erzurum halkı çoook

 • Abdullah Kaya 05 Mayıs 2021 20:03

  Kardeşim doğrudan yana olmak el pençe divan durmaksa evet..Biz yalnızca Allah in huzurunda el pençe divan duranlardaniz.. Şunu da belirtmek isterim ki...Her söze söylenecek bir cevabımız vardır elbet ama önce söze bakarız sözümü diye sonrada söyleyene bakariz.....

 • A.25 05 Mayıs 2021 13:40

  Abdullah kaya hayırdır sendemi el pençe divan duran kavimdensin yandaş medya değil ondan doğruları yazdı hep helal olsun Onur SAĞSÖZ GERÇİ erzurumun layık olduğu başkan bu

 • HASAN DİLER 05 Mayıs 2021 12:45

  sekman erzurumun ayıbıdır ama getirenler utasın e tabi etrafında el pençe olan medyada esnafa iyi oluyor.Ben benim ve ailemin üstüne düşen olarak bu dünyada hakkımı helal etmiyorum güzel allahım bu dünyada hesabını soracaktır.Bu arada yüzene bakınca zaten ben buyumda diyor.

 • Abdullah Kaya 05 Mayıs 2021 12:17

  Onur bey kimin parasını kime dagitsin.. şartlar neyi gerektiriyorsa o kadar verebiliyor demekki...illada muhalefet olsun diye yazı kaleme almaya gerek yok.. siz Mehmet Sekmen bsknin hangi doğrusunu kaleme aldınız ki.. aslında yoruma,okumaya değmez bir yazı da..neyse bu seferlik olsun.

 • adem baba 05 Mayıs 2021 02:14

  kantinci esnafından 10 kişiye verilmiş yüzlerce kantin esnafı varken diğetlerini siz düşünün