İlçeler Haber Girişi : 01 Ocak 1970 02:00

Bulutlar eski Başkanları suçladı

Bulutlar eski Başkanları suçladı
Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, soruşturmayla ilgili basında yer alan haberlere yönelik açıklamalarda bulundu.

Erzurum Ajans-Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, soruşturmayla ilgili basında yer alan haberlere yönelik açıklamalarda bulundu.

 

Başkan Orhan Bulutlar, Belediye Encümen Salonu da bir basın açıklaması yaparak kamuoyunu bilgilendirdi. Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, konuyla ilgili şunları söyledi;

 

“Biz görev yaptığımız süre içerisinde, hukuki çerçevede ve mevzuatın gerekleri noktasında azmi itinayı göstererek şeffaf ve dürüstçe toplumumuz ile belediyemizin menfaatleri doğrultusunda hizmetlerimizi gerçekleştirmeye özen gösterdik. Gerek belediye meclis üyelerimiz gerekse de belediye personelimiz karar aşamasında belediyemizin ve toplumumuzun menfaatlerini göz önünde bulundurarak çalışmaya özen göstermiştir. İhalelerimiz ve yaptığımız iş ile aldığımız kararlarımızı aleni bir şekilde kamuoyu ile paylaşıyoruz. Onun için saklayacağımız, gizleyeceğimiz yâda bu anlamda saklayıp, gizleyeceğimiz bir icraatımız veya kararımız yoktur. Bunu herkesin bildiğinden de eminiz. Ayrıca herkesin anlayışına ve düşüncesini de saygımız vardır. Ama yapılan bu haberle ilgili olarak el insaf diyoruz. Bahse konu olan Yıldızkent semtinde bulunan S.S Korkuteli Konut Yapı Kooperatifi`ne ait inşaatlarda imar ve ruhsata aykırı yapılaşmaya izin vermek suretiyle mevzuata aykırı yapılaşmaya göz yumulduğu, kamunun ve üçüncü kişilerin zararına neden olunduğu gerekçesi ile soruşturma yapılmaktadır.

 

Sanki bizim dönemimiz de yapılmış gibi gösterilmesine el insaf diyoruz. Yukarda bahsettiğimiz kooperatif arsası 1998 yılında belediye tarafından satılmıştır. Kooperatif 1999 yılında ruhsat almıştır. Kooperatif inşaatı 2005 yılında bitirilmiş kooperatifi kuranlar hak sahiplerine evlerini vermiştir fakat tapu verememiştir. Çünkü mevzuata aykırılık olduğu için sadece bahsi gecen kooperatifte değil ilçemiz de bu tür sıkıntısı olan onlarca kooperatif var. Tamamı da geçmiş yıllar dayanıyor. Bizim dönemimiz de böyle bir şeyin olması söz konusu değildir. Devlette devamlığının esas olduğunu bildiğimiz için biz üzerimize düşeni yaparak çözüm üretmeye çalışıyoruz”.

 

“Bizim her şeyimiz açık” diyerek sözlerine devam eden Başkan Bulutlar, belediye başkanı olduğu 2.5 yıllık dönemle ilgili olarak verilemeyecek bir hesaplarının olmadığını da ifade ederek, daha önceki dönemle ilgili olarak yapılan yanlışlıkları kendisi ile ilgili verilmiş gibi gösterilmesinin anlamsızlığına dikkat çekerek basın toplantısını tamamladı.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.