Erzurum Düzenleme Tarihi : 30 Mayıs 2021 11:02 Haber Girişi : 29 Mayıs 2021 17:48

BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ, SERİ ÜRETİME GEÇTİLER

Erzurum'da Ahmet Temuçin (56) ile oğlu Semih (28), stüdyoda video çekimi yaparken, cep telefonları, kamera ve enstrümanlarda kullanılabilecek bir ses mikseri geliştirdi. 'Temix Power' adını verdikleri ürüne marka patenti alan baba-oğul seri üretime geçti.
BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ, SERİ ÜRETİME GEÇTİLER

ERZURUM AJANS - Onur SAĞSÖZ / Elektrik elektronik atölyesi bulunan ve aynı zamanda müzisyen olan baba - oğul Ahmet ile Semih Temuçin, stüdyoda video çekimi yaptıkları sırada cep telefonuna ses kaydı aldı. Kayıttaki kötü ses kalitesinden muzdarip olan ikili, sesi kayıpsız bir şekilde telefona iletmenin yollarını aradı.

 

 

Bir süre sonra geliştirdikleri prototipte cep telefonuna ve kameraya bağladıkları sistemle enstrümanların sesini doğrudan videoya ileten Semih Temuçin, kaliteli sonuçlar aldı. ‘Temix Power’ adını verdikleri icatla aldıkları sesleri kayıpsız bir şekilde dış ortam gürültüsünden uzak bir şekilde izole etmeyi başaran baba - oğul, ürünün marka patentini aldı.

 

 

“KENDİMİZ İÇİN YAPMIŞTIK, SATIŞA BAŞLADIK”

 

Seri üretime geçmeleriyle birlikte müşterilerden gelen talepler doğrultusunda yeni modeller de geliştirdiklerini belirten Semih Temuçin, şunları söyledi.

 

 

“Cihazı kendimiz kullanmak için yapmıştık ama bir an da şirketleştik. Bir kaç ünlü müzisyenin cihazımızı kullanıp yaptığı öneriler sonucu, cihazı iyileştirdik ve üstüne bir de daha yetenekli yeni bir versiyon yaptık. Tabi kapanma sürecinde canlı yayın sektörü bu cihaza olan ihtiyacı daha da artırdı. Telefonla canlı yayın yapanlar, video konferans sistemi kullananlar, enstrüman çalanlar yüksek ses kalitesi isteyen herkes ‘TemixPower’ı talep etmeye başladı. Yüzde yüz yerli üretim olan cihazımızın satış sonrası takiplerini de yapınca herkes tarafından ilgi görmeye başladı. Marka tescilini aldığımız ürünün patent süreci de devam ediyor.”

 

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN!

 

 

 

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • Raci Yamaç 31 Mayıs 2021 16:56

    Sizi Tebrik ederim, her zamanki gibi muhteşem çalışmalarınızla bizlere destek oluyorsunuz. Teşekkür eder başarılarınızın devamını dilerim. Selamlar