Kültür-Sanat Haber Girişi : 14 Haziran 2015 19:43

Büyükşehir Belediyesi hayır çarşısı faaliyete başladı

Büyükşehir Belediyesi hayır çarşısı faaliyete başladı
Erzurum Büyükşehir Belediyesi Hayır Çarşısı faaliyete başladı.
Erzurumajans-Erzurum Büyükşehir Belediyesi Hayır Çarşısı faaliyete başladı. Büyükşehir Belediyesi'nin, Hayır Çarşısı için Yeğenağa İş Merkezi'nde yaklaşık 1500 metrekare büyüklüğündeki bir alanı çarşı konseptine uygun olarak dizayn ettiğini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Erzurum'un il merkezi, ilçeleri ve mahallelerinde bulunan ihtiyaç sahibi hemşerilerimizin ihtiyaçlarını karşılayarak, hayat standartlarını yükseltmek amacıyla Büyükşehir Belediyesi Hayır Çarşımızı faaliyete geçirmiş bulunmaktayız" dedi.

1500 METREKARELİK ALANIN ÇARŞI KONSEPTİNE UYGUN OLARAK TEFRİŞİNİ YAPTIK

Büyükşehir Belediyesi Hayır Çarşısı'nın Erzurum'da önemli bir ihtiyacı karşılayacağını ifade eden Başkan Sekmen, "Destek Hizmetleri Daire Başkanlığımıza bağlı Hayır Çarşımızda, ihtiyaç sahibi hemşerilerimizin kıyafet, ayakkabı, beyaz eşya, mobilya, halı, ev tekstili, zücaciye, kırtasiye gibi ihtiyaçlarını karşılamaktayız" diyerek, her türlü dayanıklı tüketim eşyalarının ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacağı proje için Yeğenağa İş Merkezi'nde yaklaşık 1500 metrekare büyüklüğündeki alanın çarşı konseptine uygun olarak tefrişini yaparak faaliyete başladıklarını açıkladı.

YARDIM SEVER ERZURUMLULARI BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ HAYIR ÇARŞISI'NA BEKLİYORUZ

Toplumda var olan dayanışma duygusunun da bu proje ile zinde kalacağını ve birçok ihtiyaç sahibinin ihtiyacının giderilerek hayat kalitesinin artırılacağını belirten Başkan Sekmen, projenin uygulanma safhasında birçok gönüllünün de projeye gerek maddi gerekse de manevi desteği olacağına inandığını söyledi. Yardım sever Erzurumluları Büyükşehir Belediyesi Hayır Çarşısı'na beklediklerini ifade eden Başkan Sekmen, "Göstereceğiniz hassasiyetten dolayı şimdiden tüm hemşerilerime teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.

YARDIMLAR GERÇEK İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ULAŞTIRILIYOR

Büyükşehir Belediyesi Hayır Çarşısı'na bağışlanan tüketim eşyaları, hayır çarşısı personelince belirtilen adresten makbuz karşılığı teslim alınarak ve yine makbuz karşılığı ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza teslim ediliyor. İhtiyaç sahibi kişilerin Hayır Çarşısına başvuruları doğrultusunda gerekli incelemeler Hayır Çarşısı'nın profesyonel personelleri tarafından gerçekleştirilerek, gerçek ihtiyaç sahiplerine gerekli yardımlar yapılıyor.
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • dadaşım 01 Ocak 1970 02:00

    kuruluşunda üstün gayret ve gece günüz demeden emek sarfeden Raci kalycıolu ve Abdullah kaya ,ya teşekkür etmek lazım